خانه » فناوری » جایگزین تبلت با ورق کاغذ

جایگزین تبلت با ورق کاغذ

دانشمندان توانستند تبت هایی ابداع کنند که ظرافت ان ها مانند ورق کاغذ است و تمامی اطلاعات و داده های درون تبلت به طور هوشمند بر روی ورق کاغذ نمایش داده می شوند.

تبلت های امروزی در عین زیبایی و ضخامت بسیار کمی که دارند عمقی وسیع برای انجام کارهای مختلفی را دارند،در گذشته افراد به این تبلت ها ابزاری به عنوان بازی و سرگرمی نگاه می کردند اما این وسیله های امروزی به راحتی میتواند جایگزین کامپیوتر های شخصی و لپ تاپ ها شوند.

بررسی ها نشان می دهند،تبلت ها هم مانند هر ابزار دیگری مراحلی را طی کرده اند و امروزه به شکل و شمایلی که هم اکنون می بینیم در آمده اند.

دانشمندان پس از آازمایش ها و بررسی های مختلف سرانجام توانستند نوع جدیدی از تبلت ها را طراحی و تولید کنند که علاوه بر ضخامت کم بسیار آسان قابل حمل و جابجایی است.

ساختار این تبلت ها متشکل از شیشه و پلاستیک است و صفحه نمایش بسیار انعطاف پذیری دارد و صفحه ان مانند ورق کاغذ و نشکن است و به راحتی تا و مچاله میشود و در جیب قرار میگیرد.

بر اسای این گزارش ،همزمان می توان چند صفحه از پنجره ها و ایکون های مختلف را بر روی این صفحه نمایش های کاغذی را باز و اجرا کرد و همزمان کارهای مختلفی انجام دهیم.

این تبلت های کاغذی کاملا لمسی هستند و دانشمندان در تلاش هستند تا نمونه های بابا تجهیزات بیشتررا در ارتباط با این تبلت های کاغذی به بازار عرضه کنند./ع 2

 منبع: باشگاه خبرنگاران

شنبه ۷ بهمن ۱۳۹۱
بازدیدها 1,197
دیدگاه ها . نظر
کد خبر 19681

Comments are closed.


عضویت در خبرنامهء خبر شهری