خانه » فرهنگ و ادب » هنر » عکاسی » نخستین سوگواره های سراسری عکس، پوستر و دکور عاشورایی

نخستین سوگواره های سراسری عکس، پوستر و دکور عاشورایی

حجت الاسلام و المسلمین معلی، دبیر نخستین سوگواره های سراسری عکس، پوستر و دکور عاشورایی هیأت از دریافت بیش از هزار و پانصد اثر برای این دو سوگواره خبر داد و افزود: دهم بهمن ماه، آخرین مهلت ارسال آثار به سوگواره‌ها می‌باشد و این مهلت تمدید نخواهد شد.

حجت الاسلام و المسلمین حمزه معلی، دبیر نخستین سوگواره های سراسری عکس، پوستر و دکور عاشورایی هیأت، در گفتگو با روابط عمومی جامعه ایمانی مشعر، از دریافت 1250 اثر در سوگواره عکس خبر داد و افزود: تا کنون دویست و پنجاه اثر نیز به سوگواره پوستر و دکور عاشورایی هیأت ارسال شده است.
وی گفت: با توجه به تماس و درخواست مکرر هنرمندان و هیأت‌های مذهبی مبنی بر استفاده از زمان اربعین و دهه آخر صفر برای گرفتن عکس و طراحی پوستر اطلاع رسانی، مهلت ارسال آثار را تا خجسته سالروز میلاد پیامبر اکرم (ص) مقارن با دهم بهمن 91 تمدید کرده بودیم، لکن این مهلت دیگر تمدید نخواهد شد.
دبیر نخستین سوگواره های سراسری عاشورایی هیأت گفت: پس از اتمام فرایند دریافت و تنظیم آثار دریافتی، آثار در اسفند ماه، توسط هیأت محترم داوران، داوری خواهد شد. وی آقایان احسان رجبی، سید مسعود شجاعی طباطبایی و سید عباس میر هاشمی را به عنوان هیأت داوران نخستین سوگواره سراسری عکس عاشورایی هیأت اعلام کرد و افزود: سوگواره عکس عاشورایی هیأت در دو بخش «جلسه هیأت و دسته عزا» و «هیأت و زندگی» برگزار می‌شود.
وی گفت: داوری نخستین سوگواره سراسری پوستر عاشورایی هیأت را آقایان محمد رضا دوست‌محمدی، سید مسعود شجاعی طباطبایی، حبیب الله صادقی و مصطفی گودرزی بر عهده خواهند داشت. این سوگواره در بخش‌های «پوستر اطلاع رسانی هیأت» و «تزیین جایگاه و دکور هیأت» برگزار می‌گردد.
معلی افزود: محدودیتی پیرامون تاریخ خلق آثار وجود ندارد؛ فلذا هنرمندان و هیئات محترم می‌توانند عکس، پوستر یا دکور سال‌های قبل خود را نیز به دبیرخانه سوگواره ارسال نمایند. وی پیرامون نحوه شرکت در سوگواره گفت: هنرمندان و هیئات محترم برای شرکت در سوگواره می‌بایست ابتدا فرم شرکت در سوگواره‌های سراسری عاشورایی هیأت را در سایت سوگواره تکمیل نمایند و سپس به یکی از راه‌های حضوری، پستی یا اینترنتی، آثار خود را به دبیرخانه سوگواره ارسال نمایند.
گفتنی است جامعه ایمانی مشعر برگزار کننده نخستین سوگواره های سراسری عکس، پوستر و دکور عاشورایی هیأت می‌باشد. هم چنین جایزه رتبه اول این سوگواره، یک ميليون تومان به همراه پنج ميليون تومان کمک به هيأت؛ جایزه رتبه دوم، هفتصد هزار تومان به همراه سه ميليون تومان کمک به هيأت و جایزه رتبه سوم، سیصد هزار تومان به همراه دو ميليون تومان کمک به هيأت می‌باشد. هنرمندان و هیئات محترم مذهبی می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر به پایگاه اطلاع رسانی جامعه ایمانی مشعر به نشانی www.1542.ir مراجعه نمایند.
جمعه ۶ بهمن ۱۳۹۱
بازدیدها 1,991
دیدگاه ها . نظر
کد خبر 19573
برچسب:


Comments are closed.


عضویت در خبرنامهء خبر شهری