خانه » مطالب جالب » رکورد شتاب خودروها شکسته شد

رکورد شتاب خودروها شکسته شد

ابرخودرویی جدید پس از رسیدن به سرعت 299.338 کیلومتر بر ساعت در عرض 13.63 ثانیه،‌رکورد پرشتاب‌ترین خودرو جهان را شکست. خودروی Venom GT ساخت شرکت Hennessey روز یکشنبه بر روی باند ...

ابرخودرویی جدید پس از رسیدن به سرعت 299.338 کیلومتر بر ساعت در عرض 13.63 ثانیه،‌رکورد پرشتاب‌ترین خودرو جهان را شکست.

خودروی Venom GT ساخت شرکت Hennessey روز یکشنبه بر روی باند فرودگاهی در منطقه Houston اقدام به رکوردشکنی کرد

به گزارش همشهری به نقل از گیزمگ، خودروی هنسی ونوم GT خودرویی ساخت تگزاس است که در هیوستون تگزاس مورد آزمایش قرار گرفت و توانست رکوردی جدید را در زمینه شتاب خودروها به ثبت برساند. این خودرو از موتوری هفت لیتری و هشت سیلندر برخودار است.

خودروی ونوم GT نیروی خود را از یک موتور هفت لیتری V8 به دست آورده که 1244 اسب بخار نیرو تولید می‌کند

برای آزمایش شتاب ونوم GT، مسئولان کتاب رکورد‌های گینس نیز حضور داشته و از نزدیک شاهد آن بودند که این خودرو به سادگی توانست رکورد سابق 14.53 ثانیه را شکسته و در عرض 13.63 ثانیه به سرعت تقریبا 300 کیلومتر بر ساعت برسد.

رکورد شتاب خودرو تا پیش از این با 14.53 ثانیه در اختیار کوئنیگسگ آگرا (Koenigsegg Agera) قرار داشت

این خودروی 910 هزار دلاری همچنین می‌تواند در 14.51 ثانیه سرعت خود را از صفر به 321.8 کیلومتر بر ساعت برساند، یعنی 7.7 ثانیه سریعتر از خودروی بوگاتی ویرون.

این شرکت خودروسازی اعلام کرده که قصد دارد در آینده رکورد بالاترین سرعت خودرو را که اکنون با 431.3 کیلومتر در ساعت در اختیار بوگاتی ویرون (Bugatti Veyron) است

شرکت هنسی قصد دارد تنها 29 مدل از خودروی ونوم GT بسازد که ساخت هریک 6 ماه زمان می‌طلبد. شرکت هنسی در تلاش است تا رکورد‌های بیشتری را برای این خودروی جدید خود به ثبت برساند.

راننده ماشین در زمان رکوردشکنی

عکسها از دیلی میل

چهارشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۱
بازدیدها 1,870
دیدگاه ها . نظر
کد خبر 19534

Comments are closed.


عضویت در خبرنامهء خبر شهری