خانه » بازار » پای موجران تقلبی در بازار اجاره +جدول

پای موجران تقلبی در بازار اجاره +جدول

اکثر بنگاهداران املاک در محله‌های مختلف تهران معتقد هستند که دلالی در بازار رهن و اجاره املاک مسکونی غیرممکن است، اما با این حال برخی از مشاوران املاک دلالان را افراد منحصر به فردی می‌دانند که قادر به انجام هر کاری هستند حتی دلالی در بازار اجاره و بازی در نقش مستاجر و سپس کرایه آپارتمان به مستاجر واقعی این بار در نقش موجر!

به گزارش سایت خبرشهری به نقل از دنیای اقتصاد، عده‌ای از فعالان بازار مسکن براین باورند فعالیت یکسری از واسطه ها را نباید به فال دلالی گرفت بلکه باید به چشم همکاری و همیاری دید.

موضوع گزارش ستون امروز نبض بازار مربوط به احتمال حضور دلالان در بازار اجاره مسکن است و البته همانطور هم که اشاره شد بسیاری از مشاوران املاک امکان این احتمال را بسیار ضعیف می‌دانند.

«اجاره به غیر» غیر ممکن است
یکی از بنگاهداران فعال در خیابان اسکندری گفت: از نظر بنده غیر ممکن است که دلالان بتوانند بازار اجاره را هم به تسخیر خود در بیاورند؛ چراکه قانونی مبنی بر «عدم اجاره به غیر» در بازار اجاره املاک وجود دارد که دست دلالان را از بازار کوتاه کرده است. به همین خاطر دلالان در قالب مستاجران غیر واقعی در این بخش از بازار نمی‌توانند واسطه‌ای بین مالک و مستاجر حقیقی باشند.

حضور دلال در بازار خرید تاثیرگذار بر بازار اجاره
از سوی دیگر یک مشاور املاکی در محدوده شهرزیبا دراین باره خاطر نشان کرد: دلالان در بازار اجاره مسکن هیچ اختیاری ندارند مگر اینکه از طریق خرید از بازار مسکن به بازار اجاره لطمه وارد کنند.

وی تاکید کرد: در بازار خرید و فروش یکسری دلالان بعد از خرید واحد مورد نظر اگر بازار را مناسب برای فروش پیش‌بینی نکنند و از طرف دیگر نیاز به بخشی از سرمایه خوابیده خود داشته باشند، واحدشان را به بازار اجاره عرضه می‌کنند.

این دسته از خریداران که بهتر است با عنوان افراد سودجو معرفی شوند به طور یقین شرح حال مستاجران برایشان بی معنا است؛ پس انتظار نرخ‌های اجاره نجومی از سوی آنها قابل انتظار است.

این مشاور املاک خاطر نشان کرد: با توجیه این روند سوداگری در بازار مسکن کاملا آشکار است که دلالان در بازار اجاره مسکن هم دخالت دارند.

چهارشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۱
بازدیدها 866
دیدگاه ها . نظر
کد خبر 19505
برچسب:


Comments are closed.


عضویت در خبرنامهء خبر شهری