خانه » خانواده » کپسول‌های لاغری «اسلیمینگ» فاقد مجوزهای بهداشتی وزارت بهداش

کپسول‌های لاغری «اسلیمینگ» فاقد مجوزهای بهداشتی وزارت بهداش

معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان اعلام کرد: پیرو شکایت‌های رسیده به مرکز اطلاع‌رسانی این معاونت در خصوص بروز علائم توهم شدید،‌ سردرد، سرگیجه و عدم تعادل حرکتی ...

معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان اعلام کرد: پیرو شکایت‌های رسیده به مرکز اطلاع‌رسانی این معاونت در خصوص بروز علائم توهم شدید،‌ سردرد، سرگیجه و عدم تعادل حرکتی در مصرف‌کنندگان کپسول لاغری «اسلیمینگ» (Slimming) این محصول فاقد مجوزهای بهداشتی وزارت بهداشت است و به صورت غیرمجاز در کشور عرضه می‌شود. 43-18.jpg

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه‌ی سیستان و بلوچستان، در این اطلاعیه تاکید شده است: مصرف هر گونه مکمل دارویی، رژیمی و غذایی را باید پزشک تجویز کند و تنها مراکز عرضه‌ی مکمل‌های دارویی، رژیمی و غذایی، داروخانه‌ها هستند.

در ادامه این اطلاعیه آمده است: همه‌ی فرآورده های غذایی ،‌آشامیدنی،‌ آرایشی و بهداشتی تولید داخلی و وارداتی باید پروانه‌ی ساخت معتبر و یا مجوز بهداشتی از وزات بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی داشته باشند.

براساس این گزارش، شماره تلفن 1490 برای پاسخگویی به سووالات هم‌استانی‌ها در خصوص فرآورده‌های دارویی، غذایی، آشامیدنی، آرایشی و بهداشتی است.

دوشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۱
بازدیدها 2,154
دیدگاه ها . نظر
کد خبر 19252
برچسب:


Comments are closed.


عضویت در خبرنامهء خبر شهری