خانه » سلامت » دردهای عضلانی ناشی از تمرینات زیاد

دردهای عضلانی ناشی از تمرینات زیاد

دردهای عضلانی ناشی از تمرینات زیاد، جابجا کردن وسایل سنگین یا تغییر در ترکیبات شیمیایی بدن یکی از ناراحتی های رایج به شمار می رود و درمان های متعددی برای آن در نظر گرفته شده است.

دکتر مرتضی عقیلی، متخصص طب فیزیکی و توانبخشی در گفتگو با خبرنگار بهداشت و درمان باشگاه خبرنگاران گفت:  یکی از شایع ترین مشکلات روزمره وجود دردهای عضلانی گردن است.

دردهای عضلانی ناشی از تمرینات زیاد، جا به جا کردن وسایل سنگین یا تغییر در ترکیبات شیمیایی بدن یکی از ناراحتی های رایج به شمار می رود و درمان های متعددی برای آن در نظر گرفته شده است.

گرفتگی عضلات گردن عارضه خطرناکی نیست

وی افزود: انواع غذاهای مفید به طور کلی توصیه متخصصین تغذیه بر آن است که غذاهای غنی از کلسیم، پتاسیم و پروتئین برای تسکین دردهای عضلانی مفید است.

زنجبیل به جز برطرف کردن تهوع و کاهش درد عضلانی، برای پیشگیری از زخم گوارشی، درمان سوزش سر دل، کمک به هضم غذا به کار می رفته است.

مرزه برای کاهش دردهای عضلانی یکی از بهترین سبزیجات به کار می رود عقیلی در پاسخ به این که علایم و نشانه های گردن درد چگونه است خاطر نشان کرد: احساس خشکی و سختی گردن، خستگی، افسردگیو اضطراب از علایم اصلی گردن درد است، و اسپاسم عضلات صدمه دیده یکی از علایم گردن درد به شمار می آید.

وی در پایان در پاسخ  به این که این بیماری در بین چه افرادی شایع تر است گفت: افراد پشت میز نشین، کارمندها، نویسنده ها این مشکلات رایج تر است و درمان آن می تواند استراحت ، تمرینات ورزشی، آروماتراپی و رژیم غذایی باشد.

یکشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۱
بازدیدها 1,232
دیدگاه ها . نظر
کد خبر 19110
برچسب:


Comments are closed.


عضویت در خبرنامهء خبر شهری