خانه » دکوراسیون » چگونه آشپزخانه نقلی را بزرگ تر نشان دهیم؟

چگونه آشپزخانه نقلی را بزرگ تر نشان دهیم؟

آشپزخانه های خوش نقشه، درهم ریختگی های کمتر و فضای مفید بیشتری دارند.

به گزارش خبرنگار کلينيک باشگاه خبرنگاران؛ برای تغییر دکوراسیون یا تغییر چیدمان، مواردی که در ادامه ذکر می کنیم ایده های بسیار خوبی برای فضاهای نقلی هستند.
1. آینه معجزه می کند: استفاده از آینه در فضای آشپزخانه، مثلا در فاصله بین کابینت های بالا و پایین، ایده بسیار خوبی برای بزرگ تر نشان دادن آشپزخانه است. با این ترفند می توانید توهم فضای بیشتر را برای بیننده به وجود بیاورید.
2. به بالاها فکر کنید: برای استفاده بهینه از فضای کوچک آشپزخانه خود می توانید به قسمت های بالای آشپزخانه فکر کنید. یعنی می توانید کابینت ها را روی هم انباشته در قسمت های بالای دیوار نیز نصب کنید. این کار را با ظرافت و زیبایی انجام دهید تا زشت و زمخت دیده نشود.
3. انتخاب صندلی های بدون دسته: برای اینکه بتوانید در آشپزخانه کوچک خود ناهار خوری نیز داشته باشید، بهتر است از صندلی های بدون دسته استفاده کنید. استفاده از این صندلی ها در فضاهای تنگ بسیار آسان تر از انواع دسته دار است.

4.جمع و جور کردن: سبدهای حصیری یا سینی های دیواره دار نه تنها برای حمل آسان وسایل مناسبند، بلکه گزینه های خوبی نیز برای جمع کردن وسایل اضافه از روی کابینت ها هستند. به این ترتیب می توانید از به هم ریختگی روی کانتر جلوگیری کنید و فضای بیشتری در اختیار داشته باشید.

5. تعبیه کابینت مخصوص ادویه: اگر قصد تغییر دکوراسیون آشپزخانه خود را دارید، حتما در میان کابینت ها، جایی نیز برای کابینت باریک و کشویی مخصوص ادویه در نظر بگیرید. با این کار از فضای کابینت ها به درستی استفاده کرده اید.
6. کانتر آشپزخانه به جای میز ناهارخوری: با استفاده از صندلی های پایه بلند می توانید کانتر آشپزخانه خود را به میز ناهارخوری تبدیل کنید. با این کار، تا حد زیادی از فضای موجود درست استفاده کرده اید.
7. استفاده از طاقچه به جای کابینت: استفاده از طاقچه های بدون در به جای کابینت های بالایی، باعث بزرگ تر دیده شدن آشپزخانه های بسیار کوچک می شود.
پنج شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۱
بازدیدها 2,214
دیدگاه ها . نظر
کد خبر 18971
برچسب:


Comments are closed.


عضویت در خبرنامهء خبر شهری