خانه » مطالب جالب » عجیب‌ترین هتل‌های دنیا

عجیب‌ترین هتل‌های دنیا

اگر از ماندن در هتل‌های معمولی و یکنواخت خسته شده‌اید و مایلید که در یک فضای متفاوت و عجیب و غریب تعطیلات خود را سپری کنید بد نیست نگاهی به هتل‌های زیر بیندازید.

شبکه ایران – آیا تا کنون آرزو داشته‌اید که در یک هتل عجیب غریب و متفاوت اقامت کنید؟ در دنیا هتل‌هایی هستند که به میهمانان خود تجربه‌های متفاوتی ارائه می‌دهند. بنابراین اگر از ماندن در هتل‌های معمولی و یکنواخت خسته شده‌اید و مایلید که در یک فضای متفاوت و عجیب و غریب تعطیلات خود را سپری کنید بد نیست نگاهی به هتل‌های زیر بیندازید.
هتل – زندان کاروستا در لیتوانی
جالب‌ترین و عجیب‌ترین هتل سال 2011 هتل – زندان کاروستا در کشور لیتوانی است. این هتل درواقع یکی از مخوف‌ترین زندان‌های متروکه لیتوانی معروف به جهنم زمینی بوده که به هتل تبدیل شده است. هیچ کس نمی داند که در گذشته پشت دیوارهای این زندان چه اتفاق‌هایی رخ داده اما امروز این مکان به یک اقامتگاه عجیب و غریب برای مسافران کنجکاو و تنوع‌طلب تبدیل شده است. یک برنامه تلویزیونی آمریکایی کار بانیان این هتل را یکی از غیرعادی‌ترین اقدامات در دنیا دانست و گفت: واقعا ترسناک و عجیب است که عده‌ای پول می‌دهند تا یک شب را در زندان بگذرانند و اگر پای صحبت این افراد بنشینی می‌بینی که داستان‌های جالبی درباره اقامتشان در این هتل برای گفتن دارند. آیا آنقدر شجاع هستید که یک شب را در این هتل صبح کنید. ‌


هتل داس پارک در استرالیا
هتل داس پارک استرالیا در شهر اوتنشیم قرار دارد و اتاق‌های این هتل از نظر شکل و نوع سازه بسیار منحصر به فرد است زیرا از لوله‌های قطور سیمانی ساخته شده‌اند. این اتاق‌ها برخلاف شکل ظاهری ناراحتی که دارند بسیار راحت هستند و هر چیزی را که نیاز دارید در داخل اتاق‌ها وجود دارد. این اتاق‌ها یک خوابه و دوخوابه هستند و برای آنها در، پنجره و انبار تعبیه شده و برق‌دار هم هستند. ماندن در لوله‌های سیمانی هم تجربه جدیدی برای تنوع‌طلب‌ها خواهد بود.


اقامتگاه زیردریایی پوزئیدون در فیجی
اقامتگاه زیردریایی پوزئیدون در یک جزیره خصوصی در فیجی قرار دارد و اولین هتل زیردریایی دنیاست. این هتل مجلل فقط به درد کسانی می‌خورد که پولشان از پارو بالا می‌رود اتاق‌های مجلل این هتل کاملا در زیر دریاست و پنجره‌های بزرگ دارد که به مسافران این امکان را می‌دهد که از اتاق خود به تماشای دنیای زیر دریا بنشینند.


هتل یخی کانادا
هتل یخی کانادا در شهر کبک ساخته شده و تمام مصالح به کار رفته در این هتل و امکانات رفاهی آن حتی تختخواب‌ها از یخ است نکته جالب درباره هتل یخی کانادا این است که با پایان فصل سرما و گرم شدن هوا هتل آب می‌شود و از بین می‌رود و باید هرساله در فصل زمستان دوباره ساخته شود.

کپسول هتل‌ها در ژاپن
در ژاپن یکی از رایج‌ترین اقامتگاه‌ها کپسول هتل‌ها هستند این اقامتگاه‌ها که به خاطر مقرون به صرفه بودن طرفداران زیادی دارند کمی از یک تابوت بزرگترند و اتاق‌ها که بیشتر شبیه به تابوت یا جعبه هستند روی هم چیده شده‌اند. در واقع این اقامتگاه‌ها شبیه تختخواب‌های تاشویی هستند که از همه طرف پوشیده شده‌اند. در این اقامتگاه‌ها خبری از امکانات رفاهی نیست و فقط یک جای خواب به مسافر می‌دهد.


هتل- غار گامیراسو در ترکیه
هتل – غار گامیراسو ترکیه در یک منطقه زیبا به نام کاپپادوسیا قرار دارد. این هتل در واقع یک مکان باستانی متعلق به راهبان بیزانس بوده که به هتل تبدیل شده است و مسافران این امکان را خواهند داشت که در غارهای قدیمی که به شکل اتاق‌ طراحی شده‌اند اقامت و از جاذبه‌های باستان‌شناسی منطقه بازدید کنند.


هتل جامبو سوئد
یک شب اقامت در هتل جامبو سوئد که در اصل یک هواپیمای جت است که در فرودگاه آرلاندا اسکاتلند قرار گرفته تجربه متفاوتی خواهد بود. ماندن در این هتل به معنای خوابیدن روی صندلی‌های تنگ هواپیما نیست زیرا این هواپیمای جت دارای انواع اتاق‌ها با امکانات رفاهی تخت، حمام و رستوران است. مجلل‌ترین اتاق این هتل اتاق کاک‌پیت است که بهترین تزئینات و امکانات رفاهی را دارد.


هتل – موزه فرانسه
هتل – موزه فرانسه در واقع یک شاهکار هنری منحصربه‌فرد است که توسط پاسکال هوزرمن در دهه 60 میلادی به عنوان محوطه تابستانی برای یک هتل بزرگتر طراحی شد. این مکان در سال 2006 به هتل – موزه تغییر کاربری یافت و از آن زمان به بعد از طرف فرانسوی‌ها و ملیت‌های دیگر مورد استقبال چشمگیری قرار گرفت. اتاق‌های این هتل – موزه شبیه به حباب است که درون‌مایه، رنگ و فضای هنری اتاق‌ها با یکدیگر متفاوت است.

منابع: goworldtravelguide، hotels، سایت هتل اینفو

پنج شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۱
بازدیدها 8,140
دیدگاه ها . نظر
کد خبر 18868

Comments are closed.


عضویت در خبرنامهء خبر شهری