خانه » بین المللی » کشف سنگ‌هایی منقوش به نام پيامبر(ص)

کشف سنگ‌هایی منقوش به نام پيامبر(ص)

یکی از کارگران ساختمانی در عربستان با دقت بر سنگ های مرمر وارد شده از فلسطین متوجه بر روی برخی از آن ها نام محمّد(ص) حک شده و کارشناسان که از قدمت و مقاومت سنگ ها از قدس خبر دارند،؛ این امر را یک پدیده فوق بشری دانسته اند.

به گزارش سرويس بين‌ الملل باشگاه خبرنگاران به نقل از الشعب الجدید، یکی از کارگران ساختمانی عربستان سعودی که در شهر “خبر” در شرق این کشور و در زمینه ساخت کاخ و ویلا فعالیت دارد با دقت بر سنگ های مرمر وارداتی از فلسطین اشغالی متوجه که بر روی آن های نام “محمّد(ص)” پیامبر اسلام حک شده است.

الشعب افزود: کارگر ساختمانی احتمال داده که این نقوش حک شده کار بشر نباشد چرا که علی رغم اینکه مدت زمان زیادی تحت تاثیر نور خورشید، غبار، و شرایط آب و هوایی بوده هنوز صلابت خود را حفظ کرده است و نقوش سطحی آن هم کاملا پیداست.روزنامه های عربستانی نیز با تایید این خبر نوشتند: روش کتابت و حکاکی بر سنگ ها طوری است که نیاز به وسایل و اشخاص کاملا حرفه ای دارد اما از آن مهمتر حفظ تازگی و صلابت نقوشی است که ما نه در خیال که در واقعیت آن را در مقابل چشمان خود می بینیم و این نشان دهنده قدرت خداوند است.

فردی که قرار بود این سنگ های مرمر در منزل او به کار گرفته شود نیز اظهار داشت: سنگ هایی که نام محمّد(ص) بر آن ها حک شده در حدود 200 قطعه است و دیدن قدرت خداوند باعث شد من این سنگ ها را نگه دارم تا به همه نشان دهم خداوند چگونه نام پيامبر خود را در دل سنگ ها حفظ می کند.

گفتنی است این سنگ ها از یکی از شرکت های فلسطینی و از شهر شریف قدس وارد شده که سر سختی و مقاومت سنگ های آن زبانزد خاص و عام است.

سه شنبه ۲۶ دی ۱۳۹۱
بازدیدها 1,452
دیدگاه ها . نظر
کد خبر 18761

Comments are closed.


عضویت در خبرنامهء خبر شهری