خانه » سینما و فیلم » میرعلایی: «تنهایی پرهیاهو» با سرمایه بنیاد فارابی ساخته می‌شود

میرعلایی: «تنهایی پرهیاهو» با سرمایه بنیاد فارابی ساخته می‌شود

مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی از حمایت قطعی این بنیاد از ساخت فیلم «تنهایی پر هیاهو» تهمینه میلانی خبر داد و گفت: این فیلم جزء پروژه های آتی فارابی خواهد بود و با تامین بودجه مقابل دوربین می رود.

خبرگزاری میراث فرهنگی – سرویس فرهنگ و هنر – «تنهایی پر هیاهو»؛ جدیدترین فیلمنامه «تهمینه میلانی» زمانی خبرساز شد که این اثر را به کتاب «دا» نسبت دادند و از شباهت های این دو با هم سخن گفتند. 
 اما این خبر، با واکنش «محمد نیک بین» که قرار است تهیه کنندگی «تنهایی پر هیاهو» را برعهده بگیرد، روبرو شد و او با قاطعیت اعلام کرد: این فیلم هیچ ربطی به کتاب «دا» ندارد و این دو اثر، فضایی کاملا متفاوت از هم دارند.
«تنهایی پر هیاهو» قصه ای عاشقانه دارد / شباهتش با کتاب «دا» صحت ندارد
«تهمینه میلانی» در گفت و گو با خبرنگار سینمایی CHN نیز با تایید این موضوع تصریح کرد: اینکه «تنهایی پر هیاهو» براساس کتاب «دا» نوشته شده و یا اینکه این دو به هم شباهت دارند، به هیچ عنوان صحت ندارد.
او توضیح داد: «تنهایی پر هیاهو» قصه ای عاشقانه دارد و درباره دختری خیاط است که داستان آن از روز اول جنگ آغاز می شود.
میلانی با اشاره به پایان نگارش فیلمنامه این اثر گفت: فیلمنامه برای دریافت پروانه ساخت به اداره نظارت و ارزشیابی ارائه شده است. همچنین با توجه به اینکه بنیاد سینمایی فارابی قرار است در ساخت این فیلم مشارکت کند، ما منتظر برآورد هزینه از سوی این بنیاد هستیم.
کارگردان «تسویه حساب» ابراز امیدواری کرد با سرمایه گذاری فارابی و ثبت قرارداد مشارکت این بنیاد در ساخت، «تنهایی پر هیاهو» به زودی مقابل دوربین برود.
میلانی درباره لوکیشن های جدیدترین فیلم خود گفت: لوکیشن ها کاملا مشخص شده است؛ 80 درصد از فیلمبرداری در خرمشهر و شهرهای اطراف می گذرد و مابقی در تهران.
او اظهار کرد برخی از عوامل ساخت «تنهایی پر هیاهو»  نیز مشخص شده اند اما به دلیل اینکه قراردادی با آنان بسته نشده، اسامی بعدا اعلام خواهد شد.
حمایت قطعی بنیاد سینمایی فارابی از ساخت فیلم میلانی
بر اساس این خبر، «سید احمد میرعلایی»؛ مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی نیز در گفت و گو با خبرنگار سینمایی CHN  درباره فیلمنامه «تهیمنه میلانی» توضیح داد: «تنهایی پرهیاهو» از فیلمنامه خوبی برخوردار است و با توجه به قابلیت هایی که دارد، اثری ارزشی در حوزه جنگ و دفاع مقدس خواهد شد.
او با تاکید بر اینکه این فیلم قطعا جزء پروژه های آتی بنیاد سینمایی فارابی است، افزود: «تهمینه میلانی» کارگردان خوبی هستند و نظر ما برای حمایت از ساخت فیلم ایشان مساعد است. اما ما منتظر تامین بودجه هستیم تا کار را کلید بزنیم.
میرعلایی به حمایت و پشتیبانی فارابی در مراحل تحقیقاتی «تنهایی پرهیاهو» اشاره کرد و گفت: پس از خواندن فیلمنامه ای که از سوی خانم میلانی ارائه شد، نظر کارشناسان بنیاد فارابی این بود که اصلاحات و همچنین تحقیقاتی به منظور واقع نمایی حوادث و شخصیت های فیلم انجام شود. از این رو، با حمایت بنیاد، مراحل تحقیقاتی طی سفر کارگردان به خرمشهر انجام شد.
مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی در پایان تاکید کرد: به محض تامین بودجه، «تنهایی پرهیاهو» مقابل دوربین می رود.
سه شنبه ۲۶ دی ۱۳۹۱
بازدیدها 1,332
دیدگاه ها . نظر
کد خبر 18741
برچسب:


Comments are closed.


عضویت در خبرنامهء خبر شهری