خانه » شهر من » هشدار پزشکان درباره افزایش‌سرطان ناشی از آلودگی هوا

هشدار پزشکان درباره افزایش‌سرطان ناشی از آلودگی هوا

بدنبال آلودگی بیش از حد هوا و افزایش بیماری ها در اثر این آلودگی، رئیس جامعه پزشکان متخصص داخلی ایران، نسبت به افزایش موارد سرطان به دنبال تشدید آلودگی هوا ...

بدنبال آلودگی بیش از حد هوا و افزایش بیماری ها در اثر این آلودگی، رئیس جامعه پزشکان متخصص داخلی ایران، نسبت به افزایش موارد سرطان به دنبال تشدید آلودگی هوا در کلانشهرهای کشور هشدار داد.

دکتر ایرج خسرونیا به عوارض ناگوار آلودگی هوا بر سلامت افراد اشاره کرد و افزود: آلودگی هوا باعث تحریک سیستم تنفسی، گوارشی، خونی، مغز و اعصاب و پوست می‌شود.

وی افزود: اگر این آلودگی به صورت مکرر و به مقدار زیاد باشد، باعث ناراحتی دستگاه تنفسی افراد شده و از طریق استنشاق مواد شیمیایی موجود در هوای آلوده، می‌تواند ایجاد سرطان کند.

خسرونیا به تحریک دستگاه گوارشی از طریق تنفس هوای آلوده اشاره کرد و گفت: تنفس هوای آلوده که در آن مواد سمی و خطرناک مثب نیتراتها و… است، باعث تحریک دستگاه گوارشی و احتمال بروز سرطانهای معده و مری می‌شود. رئیس جامعه پزشکان متخصص داخلی ایران به عوارض آلودگی هوا بر سلامت پوست اشاره کرد و افزود: آلودگی هوا می‌تواند منجر به سرطان پوست شود. به طور کلی هر ماده خارجی که باعث تحریک یک عضو بدن شود، ممکن است منجر به سرطان شود.

به گفته وی، تمامی ساکنان شهرهای بزرگ کشور و افرادی که در محیطهای آلوده کار می‌کنند، در معرض ابتلا به سرطان قرار دارند. خسرونیا افزود: کارخانجات لاستیک سازی که افراد با آزبست سر و کار دارند، از جمله محیطهایی است که سلامت شاغلین در این اماکن را تهدید می‌کند.

دوشنبه ۲۵ دی ۱۳۹۱
بازدیدها 1,096
دیدگاه ها . نظر
کد خبر 18646
برچسب:


Comments are closed.


عضویت در خبرنامهء خبر شهری