خانه » سینما و فیلم » فاطمه معتمدآریا جوایزش را به موزه سینما اهدا کرد

فاطمه معتمدآریا جوایزش را به موزه سینما اهدا کرد

فاطمه معتمد آریا هنرمند سینما و تئاتر ایران، جوایز و یادگارهایش را به موزه سینما برد. چندین تندیس از جشنواره‌های داخلی و خارجی‌، دیپلم افتخار و تقدیرنامه از سازمان‌ها‌،ارگان‌ها و موسسه‌های ...

فاطمه معتمد آریا هنرمند سینما و تئاتر ایران، جوایز و یادگارهایش را به موزه سینما برد.

چندین تندیس از جشنواره‌های داخلی و خارجی‌، دیپلم افتخار و تقدیرنامه از سازمان‌ها‌،ارگان‌ها و موسسه‌های خیریه از جمله این یادگارهاست.

این هنرمند بازی در فیلم‌های چون «اینجا بدون من»، «گیلانه»، «روسری آبی»، «یکبار برای همیشه» و… را در کارنامه‌ی کاریش دارد.

معتمد آریا فارغ‌التحصیل بازیگری از دانشسرای هنر تهران است و با شرکت در کلاس‌های موسیقی، نقاشی، فیلمسازی، تئاتر و تئاتر عروسکی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، به اجرای نمایش‌های عروسکی و تئاترهای کودکان در سراسر کشور پرداخت.

همکاری با گروه تئاتر دانشجویان دانشکده هنرهای زیبا و با صدا و سیما در زمینه کارهای کودکان و تئاتر زنده و عروسکی از سوابق هنری اوست. شروع فعالیت وی در تلویزیون با عروسک‌گردانی مجموعه «مدرسه موش‌ها» در سال ۱۳۶۰ آغاز شد.

او از سال ۶۴ بازیگری در سینما را با فیلم «جدال» آغاز کرد.

از نقش آفرینی‌های معتمد آریا باید به بازی‌هایش در کنار ایرج طهماسب و حمید جبلی اشاره کرد. این سه نفر با همکاری در چندین فیلم از جمله کلاه قرمزی و پسرخاله، کلاه قرمزی و سروناز، دختر شیرینی فروش و یکی بود و یکی نبود و زیر درخت هلو نقش‌های به یادماندنی را به یادگار گذاشتند.

موزه سینما واقع در ساختمان قدیمی و ۲۰۰ ساله باغ فردوس دارای یازده سالن است که یادگارها و جوایز سینمای ایران و دست اندرکاران هنر هفتم را در خود جای داده‌اند.

دوشنبه ۲۵ دی ۱۳۹۱
بازدیدها 1,073
دیدگاه ها . نظر
کد خبر 18598
برچسب:


Comments are closed.


عضویت در خبرنامهء خبر شهری