خانه » بازار » با نگاهي جديد به بازار ديجيتال وارد شويم

با نگاهي جديد به بازار ديجيتال وارد شويم

بازار ديجيتال ايران هنوز هم گرفتار باورهاي سنتي و غلطي است که از ناکجا آباد سر برآورده‌اند.

احتمالا شما هم افرادي را ديده‌ايد که فکر مي‌‌کنند تنها گوشي‌هاي ساخت نوکيا آنتن دهي قوي دارند  يا دسته‌ديگري که موقع خريد دوربين بيش از همه روي عدد مگاپيکسل آن تمرکز مي‌کنند در صورتي که شما جز اين دسته افراد هستيد اين نوشته به شما خواهد آموخت چگونه باورهاي غلط‌تان را فراموش کنيد.

* پخش کننده‌هاي موسيقي

iPod بهترين است

موجود مزاحمي مثل iTunes مهمترين دليل نفرت از آي پاد است نرم افزار مديريت آنها در پخش کننده موسيقي اپل بيشتر به درد مردمي مي‌خورد که به کپي رايت و قواعد مربوط به آن اعتقاد دارند و شايد در سال نهايتا 12-10 بار اقدام به خريد آلبوم‌هاي موسيقي کنند اما من و شما چي؟ همه آنهايي که مي‌گويند iTunes مشکلي ندارند يا تا به حال با آن کار نکرده‌اند يا يک طرفدار چشم و گوش بسته اپل هستند؟

* لپ تاپ

مي‌خواهم لپ تاپ بخرم؛ فقط MacBook مي‌گيرم

شايد شما حساب‌هاي بانکي پر و پيماني داشته باشيد و به پشتوانه آن خريد مي‌کنيد اما بهتر است قبل از هرکاري چيزهاي ابتدايي در مورد سيستم عامل‌ها بدانيد مک بوک از سيستم عامل مخصوص اپل به اسم مکينتاش استفاده مي‌کند چيزي شبيه ويندوز که نرم افزارها و برنامه‌هاي مخصوص خود را دارد.

اسباب کشي و کوچ  کردن از ويندوز به مکينتاش نيازمند داشتن اطلاعات حداقلي در مورد کاربري و شناسايي برنامه‌هاي جايگزين است به عنوان مثال بايد يک واژه پرداز جديد به جاي ماکروسافت آفيس پيدا کنيد و يک مرورگر اينترنت به جاي IE!

در صورتي که اين کارها را انجام ندهيد دست آخر بايد يک نسخه ويندور روي مک بوکتان نصب کنيد و کارهايتان را با آن انجام دهيد چنين کاري مثل اين است که لباس استقلال بپوشيد و در حالي که اهل انزلي هستيد در بازي پرسپوليس و ملوان تيم يحيي گل محمدي را تشويق کنيد!

* دوربين عکاسي

دوربيني مي‌خرم که عدد مگاپيکسل بيشتري دارد

اولين سوالي که خريداران درباره يک دوربين ديجيتال مي‌پرسند اين است: چند مگاپيکسل دارد؟  تجربه نشان داده که دقت بالاتر از 6 مگاپيکسل چندان روي کيفيت عکس‌هاي دوربين‌هاي کامپکت موثر نيست بلکه گاهي اوقات نتيجه عکس هم مي‌دهد يعني فرضا يک دوربين با دقت 14 مگاپيکسل عکس‌هاي «بي کيفيت‌تري» نسبت به مدل قبلي خود که داراي دقت 12 مگاپيکسل است ارائه مي‌دهد.

دقت داشته باشيد که در چنين مواقعي ممکن است عکس دوربين 14 مگاپيکسلي «اندازه» بزرگتري داشته باشد اما در شرايط يکسان «کيفيت» کمتري خواهد داشت زيرا در صورتي که حسگر دو دوربين يکسان باشد دوربيني که دقت بالاتري دارد نويز بيشتري ايجاد مي‌کند.

* تبلت

تبلت‌ها وسايل به درد بخوري هستند

پشت ويترين مغازه‌ها مردم زيادي را مي‌توان ديد که با اشتياق به يک تبلت خيره شده‌اند و براي خريد آن نقشه مي‌کشند اما هيچ کس نيست که ترمز اين هيجان عمومي را بکشد چه تعداد از اين افراد واقعا مي‌دانند تبلت دقيقا چيست و به چه کار مي‌آيد؟

ما مردم زيادي را سراغ داريم که از تبلت‌شان به عنوان يک دفترچه يادداشت، وسيله بازي يا آلبوم عکس استفاده مي‌کنند، اينترنت براي تبلت همان نقش آب براي ماهي را دارد بدون دسترسي به اينترنت تبلت يک وسيله زائد و مزخرف است.

آنها ساخته شده‌اند تا بتوانيم در کوچه، خيابان، مرکز خريد، رستوران، دانشگاه و جاهايي مثل اين سريع به اينترنت متصل شويم دسترسي به اينترنت در چنين مکان‌هايي بدون سيم کارت‌هاي نسل سوم رايتل يا GPRS ممکن نيست.

منبع: هفت صبح

دوشنبه ۲۵ دی ۱۳۹۱
بازدیدها 1,176
دیدگاه ها . نظر
کد خبر 18509
برچسب:


Comments are closed.


عضویت در خبرنامهء خبر شهری