خانه » گفتگو » لاله اسکندری از تجربه خوانندگی‌اش می‌گوید/ دنیای موسیقی جذاب است

لاله اسکندری از تجربه خوانندگی‌اش می‌گوید/ دنیای موسیقی جذاب است

به هر حال به نظرم موسیقی بسیار دنیای جذابی است و همکاری با این گروه باعث شد که یک مقداری به این فضا وارد شوم.   به گزارش نامه، «لاله اسکندری» که ...

به هر حال به نظرم موسیقی بسیار دنیای جذابی است و همکاری با این گروه باعث شد که یک مقداری به این فضا وارد شوم.

 805

به گزارش نامه، «لاله اسکندری» که بیشتر به عنوان بازیگر شناخته می‌شود با فعالیت در عرصه‌های مختلف هنری نیز نامش را بر سر زبان‌ها آورده است. اسکندری این روزها قرار است دکلمه‌ شعرهای ملی و حماسی گروه «هوران» را بر عهده بگیرد، درباره موسیقی به «مهر» سخنانی گفته است. آنچه در زیر آمده است خلاصه‌ای از این مصاحبه است:

  • سال گذشته که با گروه «هوران» 2 اجرا داشتیم و بخشی از اشعار شاهنامه را دکلمه کردم، تجربه خوبی بود به همین دلیل تصمیم گرفتم این همکاری را تکرار کنم.

    قرار بود هفته آینده اجرا داشته باشیم اما طبق آخرین صبحت‌هایی که با اعضای گروه داشتم، تغییراتی در زمان اجرا صورت گرفته است و ظاهرا قبل از جشنواره موسیقی فجر اجرایی نخواهیم داشت و برنامه‌ها را به خاطر جشنواره تغییر می‌دهند.

  • قرار است 2 اجرای آزاد داشته باشیم و در جشنواره هم شرکت خواهیم کرد.
  • من از کودکی در حوزه هنرهای تجسمی کار کردم و بعد نقاشی را ادامه دادم و وارد هنرهای نمایشی شدم اما در زمینه موسیقی ترجیح دادم بیشتر شنونده خوبی باشم تا نوازنده. به هر حال به نظرم موسیقی بسیار دنیای جذابی است و همکاری با این گروه باعث شد که یک مقداری به این فضا وارد شوم. البته حضورم در کنار این دوستان افتخاری است.
  • بیشتر اعضای این گروه جوان و خیلی مشتاق و اهل تجربه‌های جدید و نوآور هستند که این مهم‌ترین دلیل حضورم در جمع‌شان بوده است.
  • این روزها معمولا کارهای موسیقی یا کاملا سنتی هستند و یا اینکه کاملا به موسیقی پاپ گرایش دارند. به طور نمونه کارهای آقای ناظری و شجریان که کاملا در حوزه سنتی است یا در سوی دیگر افرادی چون علیرضا عصار، احسان خواجه امیری و روزبه نعمت‌اللهی که در حوزه پاپ کار می‌کنند ولی آن‌چیزی که برای من جذاب بود این بود که اعضای گروه «هوران» کار تلفیقی انجام می‌دهند و موسیقی سنتی ایران و موسیقی غربی را با هم تلفیق می‌کنند.
  • موسیقی پاپ ویژگی خودش را دارد و امروز نسل جدید غالبا درگیر این جنس از موسیقی است و خیلی شناختی از موسیقی که گروه هوران می‌نوازند، ندارد. در این گروه که ما هستیم از چنگ تا سنتور گرفته تا انواع سازهای کوبه‌ای و الکترونیک برای خلق موسیقی به کار برده می‌شود و به نظر من ترکیب زیبایی از کار درآمده و محوریت موسیقی بر اشعاری است که گروه کر در طول کار اجرا می‌کند.
دوشنبه ۲۵ دی ۱۳۹۱
بازدیدها 1,233
دیدگاه ها . نظر
کد خبر 18459
برچسب:


Comments are closed.


عضویت در خبرنامهء خبر شهری