خانه » خانواده » دم نوشی موثر برای کاهش درد قاعدگی

دم نوشی موثر برای کاهش درد قاعدگی

معمولا برائ کنترل درد عادت ماهانه، درمان بیماری زمینه‌ای در زنان مبتلا بە مشکلات رحمی و استفاده از مسکن‌ها هم چون دیکلوفناک یا ترکیبات کاهنده اسپاسم مانند هیوسین پیشنهاد می‌شود. باید توجه داشت استفاده از این ترکیبات سبب کاهش میزان خونریزی نیز خواهد شد.

افکارنیوز: یک متخصص طب سنتی ایران با اشاره بە ممنوعیت تماس با آب و هوای سرد، نشستن در مکانهای بسیار سرد یا بسیار گرم در دوران قاعدگی، گفت: استفاده از دم کرده ترکیب زیره و انیسون بە سبب داشتن اثرات ضد اسپاسم در کاهش دردهای رحمی موثر است. 

دکتر نرجس گرجی اظهار داشت: دیسمنوره دردناک یکی از اختلالات رایج در زمان قاعدگی است کە بیشتر در دختران جوان دیده می گردد و بسیاری زنان با وجود طبیعی بودن نتایج تمام بررسی‌های کلینیکی و پاراکلینیکی از دردهای آغازین این دوره رنج می برند، در بعضی اشخاص نیز عامل ایجاد کننده این دردها وجود بیماری‌های زمینه‌ای مانند کیست‌های تخمدان است.

وی افزود: معمولا برائ کنترل درد عادت ماهانه، درمان بیماری زمینه‌ای در زنان مبتلا بە مشکلات رحمی و استفاده از مسکن‌ها هم چون دیکلوفناک یا
ترکیبات کاهنده اسپاسم مانند هیوسین پیشنهاد می‌شود. باید توجه داشت استفاده از این ترکیبات سبب کاهش میزان خونریزی نیز خواهد شد.

دکتر گرجی با اشاره بە اهمیت رحم بە عنوان یکی از اعضای مهم بدن در حفظ سلامت فردی از دیدگاه طب سنتی ایران، اظهار داشت: بدن اشخاص در طول دوران قاعدگی، بە واسطه دفع خون پاکسازی می‌شود. چنانچه این روش طبیعی پاکسازی بە دلایلی هم چون تغییرات غیرطبیعی خون، تغییر مزاج، مشکل در عملکرد رحم و تخمدان یا مصرف دارو، بە درستی عمل نکند سبب بروز انواع بیماری در کل بدن خواهد شد.

وی با تأکید بر لزوم استراحت کافی و تغذیه مناسب هم چون مصرف بادام، کباب، آب سیب و هویج در طی دوران قاعدگی بە زنان پیشنهاد کرد: از تماس با آب و هوای سرد و نشستن در مکان‌های بسیار سرد یا بسیار گرم در این دوره پرهیز نمایند. همچنین مصرف دم کرده ترکیبات زیره و انیسون بە سبب داشتن اثرات ضد اسپاسم، کاهنده درد رحم و طبیعت گرم و خشک در کاهش علائم قاعدگی کمک کننده خواهد بود.

این دستیار طب سنتی ایران افزود: چنانچه اشخاص پیش از آغاز خونریزی احساس درد کنند، می توانند ۳ قاشق غذاخوری زرشک پلویی را در یک لیوان آب، بە مدت یک دقیقه جوشانده و محلول صاف شده آن را پس از ۱۰ دقیقه دم کردن، میل کنند نوشیدن این ترکیب تا دو نوبت بە فاصله ۱۰ ساعت قابل تمدید است.

وی اضافه کرد: برای اشخاصی کە خونریزی بە شکل لکه بینی دارند، دم کرده گل گاوزبان دم نوشی مناسب جهت کاهش درد دیسمنوره آنها محسوب می گردد، بطوری کە می توانند ۱۰گرم گل گاوزبان را بە همراه ۱عدد لیمو عمانی و ۲ لیوان آب بجوشانند تا زمانی کە تنها ۱ لیوان از محلول بماند و پس از صاف کردن مصرف کنند.

وی همچنین ماساژ زیر ناف با روغن زنجبیل را در اوقاتی کە خونریزی طبیعی وهمراه با درد است، در کاهش علائم قاعدگی مؤثر دانست.

یکشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۱
بازدیدها 2,131
دیدگاه ها . نظر
کد خبر 18375

Comments are closed.


عضویت در خبرنامهء خبر شهری