خانه » سلامت » درمان قارچ های پوستی چگونه است؟

درمان قارچ های پوستی چگونه است؟

انواع قارچ های پوستی متفاوتند که برخی از آنها موجب تغییر رنگ پوست و برخی دیگر به صورت ترشحات بر روی پوست خود را نشان می دهند. دکتر میترا رحیمی، متخصص ...

انواع قارچ های پوستی متفاوتند که برخی از آنها موجب تغییر رنگ پوست و برخی دیگر به صورت ترشحات بر روی پوست خود را نشان می دهند.

دکتر میترا رحیمی، متخصص پوست و مو در گفتگو با باشگاه خبرنگاران گفت: قارچ ها علاوه بر پوست به مو هم آسیب می رسانند و موجب ریزش آن می شوند و با توجه به نوع قارچ می توان آنرا به صورت موضعی با خوراکی درمان کرد.
وی ادامه داد: علت بوجود آمدن قارچ های پوستی در برخی افراد به دلیل شرایط پوستی شان است که به صورت غیره طبیعی رشد کرده و موجب بروز خارش، سوزش و زخم در سطح پوست می شود. دلیل دیگر به وجود آمدن قارچ ها به علت بهداشت فردی است که به دلیل رفتن زیاد به استخر،حمام و محیط های گرم و مرطوب این قارچ ها رشد کرده و ضایعات پوستی را ایجاد می کند و نوع سوم آن از طریق حیوانات به انسان منتقل می شود
دکتر رحیمی عنوان کرد: درمان عارضه های پوستی قارچ به صورت موضعی ( کرم و پماد) خوراکی استفاده از قرص های( فلوکونازول، گریزو فولوین، ابتراکونازول) صورت می گیرد و تنها زمانی که به علت وجود بیماری خطرناکی مانند ایدر که سیستم دفاعی بدن را مختل می کند درمان آن به صورت تزریق آمپول صورت می گیرد.
وی در پایان در مورد قارچ پوستی گفت: کسانی که سیستم دفاعی بدنشان ایمن باشد قارچ ها فقط قسمت هایی از پوستشان را درگیر می کند و موجب اختلال در زیبایشان می شود و علایم آن به صورت تغییر رنگ پوست ( قهوه ای) به وجود آمدن ضایعات برجسته بر روی پوست که قرمز رنگ است و قابل سرایت به دیگران است.

یکشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۱
بازدیدها 6,424
دیدگاه ها . نظر
کد خبر 18268
برچسب:


Comments are closed.


عضویت در خبرنامهء خبر شهری