خانه » بین المللی » گرانترین غذای دنیا با قیمت 600 میلیون تومان!

گرانترین غذای دنیا با قیمت 600 میلیون تومان!

یک سرآشپز بریتانیایی برای شام نوئل (کریسمس) منویی را پیشنهاد کرده که گرانترین شام جهان است. شاید بتوان آن را معجزه نوئل(کریسمس) نامید، در هر حال معجزه هم خرج دارد. بن ...

یک سرآشپز بریتانیایی برای شام نوئل (کریسمس) منویی را پیشنهاد کرده که گرانترین شام جهان است.

شاید بتوان آن را معجزه نوئل(کریسمس) نامید، در هر حال معجزه هم خرج دارد. بن اسپالدینگ سرآشپز بریتانیایی منویی شامی را برای شب نوئل پیشنهاد کرده که گرانترین شام جهان محسوب می شود.
قیمت این منو 153861 یورو معادل 203250 دلار است. در واقع، این منو شامل چهار غذا برای چهار نفر است.

سرآشپز رستوران “جان سالت” لندن هر یک از خوراکی های به کار رفته در این شام را با دقت زیادی انتخاب کرده است. به عنوان مثال قیمت خربزه های دسر بیش از 4000 دلار است.
همچنین سرکه بالزام 150 ساله به کار رفته قیمتش کمتر از 1675 دلار نیست.
گرانترین غذای دنیا با قیمت 600 میلیون تومان! (+عکس) www.taknaz.ir
گرانترین غذای دنیا با قیمت 600 میلیون تومان! (+عکس) www.taknaz.ir

این شام پرهزینه انتقادهای بسیاری را در بریتانیا که با بحران اقتصادی مواجه است و تدابیر ریاضتی را به مورد اجرا گذاشته برانگیخته است. سرآشپز برای دفاع از خود می گوید: حرفی نیست که قیمت این شام گران است اما 80 درصد درآمد حاصل از این شام صرف امور خیریه خواهد شد.

مارسل نابیل که آگهی این شام را در سایت خود منتشر کرده است، به نوبه خود تصریح می کند:‌ درست است که ما در دوره بحران اقتصادی به سر می بریم و برخی پس از انتشار آگهی این شام به آن شاخ و برگ داده اند ، بنا براین برای دلخوشی آنها اعلام می کنم هنوز هیچ فردی برای این شام نام نویسی نکرده است.

شنبه ۲۳ دی ۱۳۹۱
بازدیدها 1,313
دیدگاه ها . نظر
کد خبر 18097
برچسب:


Comments are closed.


عضویت در خبرنامهء خبر شهری