خانه » شهر من » آلودگی هوا بر می گردد

آلودگی هوا بر می گردد

با وجود چند روز بارندگی در مناطق مختلف ایران که همراه با باد شدید بود، اما از شروع هفته باید در انتظار آلودگی هوا بنشینیم. سازمان هواشناسی پیش بینی کرده ...

با وجود چند روز بارندگی در مناطق مختلف ایران که همراه با باد شدید بود، اما از شروع هفته باید در انتظار آلودگی هوا بنشینیم. سازمان هواشناسی پیش بینی کرده است دو سه روز جوی پایدار برای مناطق مختلف کشور وجود داشته باشد.

به گزارش خبرآنلاین؛ آخر هفته سوم دیماه، برف و باران برای نقاط مختلف ایران به همراه داشت. اما با خروج سامانه بارشی از کشور، دوباره جوی پایدار برای نقاط مختلف ایران پیش بینی شده است. این یعنی تهران و شهرهای بزرگ و صنعتی باید در انتظار آلودگی هوا باشند. هرچند میزان این آلودگی از حالا قابل پیش بینی نیست؛ چون روز نخست هفته تعطیل است و این خودش کمک بزرگی به انباشت نشدن ذرات معلق کمتر از 2.5 میکرون است.

به هر حال از باد و برف و بارانی که امروز ایران وجود داشت و البته در جنوب غرب همراه با گرد و غبار بود، فردا خبری نیست. سامانه بارشی فعلی اواخر وقت امروز جمعه از مرزهای شرقی کشور خارج می شود.

سازمان هواشناسی پیش بینی کرده است با خروج این سامانه از روز شنبه در نیمه شرقی کشور هوا سردتر شود.

عبدالرضا امیدوار‌شهری، مدیر کل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی پیش بینی کرد روزهای شنبه تا دوشنبه در نیمه شمالی کشور جوی پایدار حاکم می‌شود: به همین دلیل طی روزهای یکشنبه و دوشنبه آلاینده‌‌های جوی در کلانشهرهای کشور افزایش پیدا می‌کند. براین اساس طی روزهای یکشنبه و دوشنبه آلاینده‌‌های جوی در کلانشهرهای تهران، کرج، اصفهان، اراک، تبریز و مشهد افزایش پیدا می‌کند.

به گفته او در این مدت آلودگی هوا سبب کاهش دید افقی و کاهش کیفیت هوا در این مناطق می‌شود. آسمان تهران نیز در روزهای شنبه و یکشنبه صاف و در اواخر وقت غبارآلود خواهد شد.

امیدوار شهری گفت: از اواخر روز دوشنبه هفته پیش‌رو در سواحل دریای خزر و بخش‌های از شمال غرب کشور افزایش می یابد.

جمعه ۲۲ دی ۱۳۹۱
بازدیدها 1,327
دیدگاه ها . نظر
کد خبر 18042
برچسب:


Comments are closed.


عضویت در خبرنامهء خبر شهری