خانه » خانواده » نخستین نوزاد والدین، درد بیشتری در واکسیناسیون احساس می‌کند

نخستین نوزاد والدین، درد بیشتری در واکسیناسیون احساس می‌کند

نوزادانی که نخستین فرزند والدین هستند، به هنگام واکسیناسیون‌های معمولی، درد بیشتری را در مقایسه با نوزادان مادران باتجربه احساس می‌کنند.  به گزارش سرویس پژوهشی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، روانشناسان مدعی‌اند ...

نوزادانی که نخستین فرزند والدین هستند، به هنگام واکسیناسیون‌های معمولی، درد بیشتری را در مقایسه با نوزادان مادران باتجربه احساس می‌کنند. baby.jpeg

به گزارش سرویس پژوهشی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، روانشناسان مدعی‌اند سطوح افزایش‌یافته درد نوزاد قبل از ورود سوزن و همچنین در طول اولین واکسیناسیون می‌تواند نتیجه اضطراب مادر در خصوص این فرایند باشد.

مادران نخستین فرزند ترس خود را از واکسیناسیون به کودکشان منتقل می‌کنند و نوزاد آن‌ها این اضطراب را احساس می‌کند.

به گفته دکتر نجدا رایسلند از دانشگاه دورهام و رهبر ارشد این پژوهش، بسیاری از مادران در مورد نخستین ایمن‌سازی نوزادشان مضطرب هستند اما مادران بی‌تجربه استرس بیشتری را تحمل می‌کنند.

وی و همکارانش در مطالعه بر روی 50 مادر و نوزادان دو ماهه‌ آن‌ها بیان درد کودکان را قبل، حین و پس از تزریق تحلیل کردند. این دانشمندان دریافتند که اضطراب مادر به نوعی توسط نوزاد احساس می‌شود.

پس از این فرایند از مادران در مورد سطح درد حس شده توسط نوزادانشان سوال شد و نتایج حاکی از آن بود که هر دو گروه مادران باتجربه و بی‌تجربه در مورد درد فرزندانشان اغراق کردند.

جزئیات این پژوهش در مجله Journal of Reproductive and Infant Psychology انتشار یافت.

پنج شنبه ۲۱ دی ۱۳۹۱
بازدیدها 1,528
دیدگاه ها . نظر
کد خبر 18040
برچسب:


Comments are closed.


عضویت در خبرنامهء خبر شهری