خانه » شهر من » آخر هفته با پتو!،سرمای ده درجه زیرصفر درتهران

آخر هفته با پتو!،سرمای ده درجه زیرصفر درتهران

پس از آن که تهرانی ها یک هفته سرتاسر دودی و غبار آلود را تحمل کردند و چشمشان برای بارش دو قطره باران خشک شد نقشه های هواشناسی از ورد ...

پس از آن که تهرانی ها یک هفته سرتاسر دودی و غبار آلود را تحمل کردند و چشمشان برای بارش دو قطره باران خشک شد نقشه های هواشناسی از ورد یک سامانه بارشی اما بسیار سرد به ایران خبر می دهد. 

فارسی 24 براساس پیش بینی سایت wunderground نوشته است که دمای هوای تهران در روز جمعه به 22درجه فارنهایت معادل منفی5.5 درجه سانتی گراد و شب جمعه به 15 درجه فارنهایت معادل9.5 درجه زیر صفر خواهد رسید.
به گزارش بازتاب مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی نسبت به کاهش تا 12 درجه‌ای دما و بارش برف و باران و اختلال تردد در 20 استان کشور هشدار داد.
مهندس عبدالرضا امیدوار شهری با اشاره به نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی و ورود سامانه بارشی به کشور به ایسنا گفت: از چهارشنبه تا پایان روز پنجشنبه در استان‌های آذربایجان غربی و شرقی، کردستان، کرمانشاه، ایلام، لرستان، شمال خوزستان، بوشهر، کهگیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری و همدان بارش شدید برف پیش بینی می‌شود که این امر سبب اختلال در تردد جاده‌ای این مناطق خواهد شد.
به گفته او این شرایط در روزهای پنج شنبه و جمعه در استان‌های اردبیل، زنجان، قزوین، البرز، مرکزی و مناطق کوهستانی استان تهران به صورت برف و استان‌های گیلان، مازندران و گلستان به صورت برف و باران وجود دارد: طی روزهای پنج شنبه و جمعه همچنین کولاک برف در جاده‌های ارتباطی این استان‌ها نیز پیش‌بینی شده است و در روز جمعه دریای خزر، خلیج‌فارس و دریای عمان مواج و طوفانی خواهد بود.
امیدوار شهری با اشاره به اینکه طی روزهای پنجشنبه و جمعه در نیمه غربی و روزهای جمعه و شنبه در نیمه شرقی کشور دمای هوا کاهش یافته و سبب یخ زدگی و لغزندگی جاده‌های ارتباطی و حتی سطح شهر‌ها می‌شود، تاکید کرد: بر این اساس کاهش دما در استان‌های واقع در نیمه شمالی بین 6 تا 12 درجه و در نیمه جنوبی بین 4 تا 8 درجه پیش‌بینی شده است.
مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی کشور به وزش باد نسبتا شدید در عراق اشاره کرد و گفت: بر این اساس تا پنجشنبه در استان‌های ایلام، خوزستان و با شدت کمتر در جنوب کرمانشاه و بوشهر گرد و خاک سبب کاهش دید افقی و کیفیت هوا شده و در استان‌های کرمان، سیستان و بلوچستان و خراسان جنوبی نیز باد و گرد و خاک پیش بینی شده است.
او گفت: از روز چهارشنبه با ورود یک سامانه بارشی به کشور در شمال غرب ، غرب و بتدریج در دامنه‌های زاگرس مرکزی بارش برف و باران و وزش باد آغاز می‌شود که وزش باد در نوار غربی نسبتا شدید خواهد بود و در روز پنجشنبه دامنه فعالیت این سامانه نیمه غربی کشور و سواحل دریای خزر را در بر می‌گیرد که شدت بارش‌ها در سواحل دریای خزر و زاگرس مرکزی خواهد بود.
به گفته امیدوار شهری، با عبور این سامانه از روز پنجشنبه در نیمه غربی کشور و از روز جمعه در نیمه شرقی کشور کاهش محسوس دما پیش‌بینی می‌شود و اغلب مناطق تحت تاثیر این سامانه سرعت وزش باد قابل توجه خواهد بود.مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی کشور درباره آب و هوای تهران گفت: در روز چهارشنبه آسمان تهران نیمه ابری با بارش باران و برف و وزش باد پیش‌بینی شده است که حداقل و حداکثر دما در این روز به 2 و 10 درجه سانتیگراد بالای صفر می‌رسد. همچنین در روز پنجشنبه آسمان پایتخت نیمه‌ ابری با بارش باران و برف گاهی وزش باد شدید بتدریج کاهش ابر خواهد بود که حداقل و حداکثر دما در این روز به 3- و 5 درجه سانتیگراد خواهد رسید.

چهارشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۱
بازدیدها 1,294
دیدگاه ها . نظر
کد خبر 17982
برچسب:


Comments are closed.


عضویت در خبرنامهء خبر شهری