خانه » خانواده » خانم های باردار نگران نباشید

خانم های باردار نگران نباشید

با استفاده از ترفند های ساده می توان به کاهش خطوط ناشی از بارداری کمک کرد

دکتر پوران حاجیان در گفتگو با خبرنگار کلينيک باشگاه خبرنگاران؛ با اشاره به این که اغلب خانم ها در باردار دچار نگرانی می شوند گفت: خانم ها در این دوران اغلب به مشکلاتی اهمیت می دهند که به سادگی قابل حل است.
این متخصص زنان و زایمان با تاکید بر این که خط های نقره ای که در بارداری ایجاد می شود با کرم برطرف نمی شود گفت: این خط ها در بارداری قرمز رنگ است و در نواحی که تحت کشش قرار دارد ایجاد شده پس از بارداری نقره ای رنگ می شوند، ولی استفاده از کرم ها تاثیری در برطرف شدن این خطوط ندارد و تنها جنبه ی تبلیغاتی دارد.

وی در ادامه گفت: خانم ها باید از ماه چهارم باردار به بعد که بدن تحت کشش است، پوست خود را با استفاده از روغن زیتون یا روغن بادام شیرین چرب کنند این نوع روغن ها تاثیر زیادی در ایجاد رطوبت پوست داشته موجب می شود این خطوط با شدت کمتری ایجاد شود.

حاجیان با اشاره به این که گاه خانم های باردار با هر تکانی نگران می شوند که مبادا آسیبی به جنین برسد گفت: حرکات و تکان های مادر جای نگرانی ندارد، جنین با تکان های مادران ، دچار هیچ مشکلی نمی شود.

وی همچنین یادآور شد: استفاده از پوشش راحت و گشاد و کفش مناسب با حداکثر پاشنه ی 3 سانتی متر و اجتناب از حضور در محیطی که در آن دود سیگار وجود دارد، مهم ترین نکاتی است که خانم های باردار باید به آن توجه کنند.

این متخصص زنان زایمان تصریح کرد: میزان حرکات خانم های باردار، با توجه به آمادگی بدنی آن ها و میزان ورزش هایی که قبل  از بارداری انجام داده اند متفاوت است مهم ترین نکته ای که خانم ها در بارداری باید به آن توجه کنند این است که میزان فعالیت های آن ها درحدی باشد که موجب خستگی نشود ممکن است یک خانم با یک ساعت فعالیت خسته شده ولی فرد دیگری که آمادگی بدنی مناسبی دارد حتی با دو ساعت کار هم  خسته نشود، پس توان بدنی خود را در نظر گیرید.

چهارشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۱
بازدیدها 2,177
دیدگاه ها . نظر
کد خبر 17902
برچسب:


Comments are closed.


عضویت در خبرنامهء خبر شهری