خانه » خانواده » عوارض حذف زودهنگام دندان‌های شیری

عوارض حذف زودهنگام دندان‌های شیری

حذف زودهنگام دندان‌های شیری سبب به هم ریختگی دندان‌های دائمی خواهد شد چرا که دندان‌های شیری راهنمای رویش صحیح دندان‌های دائمی هستند.

به گزارش خبرنگار باشگاه خبرنگاران اراک ، دندانهای شیری راهنمای رویش صحیح دندان‌های دائمی هستند و بی‌توجهی نسبت به آنها فرد را با مشکلاتی روبرو می‌کند.دندان‌های شیری شرایط مناسب برای اسکلت بندی فک را برای رویش صحیح دندان‌های دائمی فراهم می‌کنند و در صورت  حذف زودتر از موعد آنها، دندان‌های دائمی با کمبود فضا برای رشد خود مواجه می‌شوند که این امر سبب کج شدن دندان‌های دائمی می‌شود و نیاز به ارتودنسی و درمان‌های ثانویه را در فرد بوجود می آورد.

دندان‌های شیری از طرف دیگر وظیفه تغذیه کودک تا سن 12 سالگی را بر عهده دارند و از این حیث توجه به آنها از اهمیت زیادی برخوردار است.وجود دندان‌های شیری می‌تواند در افزایش قدرت اعتماد به نفس فرد نقش اساسي داشته باشد.

به هیچ عنوان نسبت به حذف زودهنگام دندان‌های شیری اقدام نکنند و در صورت  پوسیدگی آنها را ترمیم کنند و اجازه بدهند دندان‌های شیری در زمان مناسب خود از فضای دهان کودک حذف شوند.سپس با اشاره به اینکه از زمان رویش دندان‌های شیری بایستی مسواک زدن کودک نیز شروع شود، گفت: بهتر است از مسواک های مخصوص کودکان که سایز کوچک تری دارند استفاده شود.مسواک کودکان بایستی از انواع نرم باشد و بهتر است از مارک های معتبر انتخاب شود که سریعا حالت خود را از دست ندهد.

بهتر است از خمیر دندان‌های مناسب برای کودکان استفاده شود چرا که این نوع از خمیر دندان‌ها حاوی فلوراید نیستند و نمی توانند مسمومیت برای کودک بوجود آورند.از مقادیر بسیار کم خمیردندان برای کودکان استفاده شود تا در صورت بلعیدن مسمومیت را در کودک بوجود نیاورند.مقاوم سازی دندان در کودکان می‌تواند نقش مهمی در کاهش میزان پوسیدگی دندانها داشته باشد.

سه شنبه ۱۹ دی ۱۳۹۱
بازدیدها 1,313
دیدگاه ها . نظر
کد خبر 17838
برچسب:


Comments are closed.


عضویت در خبرنامهء خبر شهری