خانه » شهر من » هوای تهران باز هم در آستانه هشدار قرار گرفت/ افزایش بیماری‌های قلبی و ریوی

هوای تهران باز هم در آستانه هشدار قرار گرفت/ افزایش بیماری‌های قلبی و ریوی

مدیر عامل شرکت کنترل کیفیت هوای تهران با بیان اینکه در حال حاضر شاخص ذرات معلق کمتر از دو و نیم میکرون روی عدد 145 ایستاده گفت: هوای تهران باز هم آستانه هشدار قرار گرفت.

یوسف رشیدی در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان این مطلب اظهار کرد: بر اساس اطلاعات رسیده از ایستگاههای سنجش آلودگی هوای شهر تهران برمیزان غلظت تمام آلاینده ها به غیر از آلاینده ازن نسبت  به روز گذشته در همین ساعت افزوده  شده است به این ترتیب میانگین غلظت آلاینده ذرات معلق کمتر از دو و نیم میکرون فراتر از حد مجاز بوده و شاخص کیفیت هوا هم اکنون در آستانه هشداراست.

به گفته وی، در حال حاضر اقدسیه ، پیروزی ، تهرانسر ، دروس ، شاد آباد ، شهرری ، شهرداری منطقه 11، پارک ترافیک پونک ، پارک رازی ، پارک سلامت ، پارک شکوفه ، پارک قائم ، سوهانک و شهرک چشمه  به لحاظ آلاینده ذرات معلق کمتر از دو و نیم میکرون در شرایط هشدارقرار دارند.

رشیدی اظهار داشت: در حال حاضر در نمایشگر سنجش آلودگی، آلاینده منو اکسید کربن با 15 واحد افزایش نسبت به روز گذشته روی عدد 49 ، دی اکسید گوگرد با 2 واحد افزایش روی عدد 35، ذرات معلق کمتر از 10 میکرون با 13 واحد افزایش روی عدد 84 و ذرات معلق کمتر از دو و نیم میکرون با 17 واحد افزایش روی عدد 145 ایستاده است.

مدیر عامل شرکت کنترل کیفیت هوا تصریح کرد: همچنین در حال حاضر آلاینده ازن با 1 واحد کاهش نسبت به روز گذشته روی عدد 26 قرار گرفته است.

وی افزود: گزارش هواشناسی حاکی از آسمانی  کمی ابری وغبار آلود و در اواخر وقت همراه با افزایش ابر است به این ترتیب انتظار می رود شاخص کیفیت هوا در شرایط ناسالم باقی بماند.

وی افزود: افزایش احتمال علائم تنفسی در افراد حساس، تشدید بیماری قلبی و ریوی ، مرگ و میر زودرس در افراد مبتلا به بیماریهای قلبی، ریوی و افراد مسن از اثرات بهداشتی آلاینده ذرات معلق کمتر از دو و نیم میکرون است.

یکشنبه ۱۷ دی ۱۳۹۱
بازدیدها 1,199
دیدگاه ها . نظر
کد خبر 17513
برچسب:


Comments are closed.


عضویت در خبرنامهء خبر شهری