خانه » سینما و فیلم » تمایلی به حضور “آقای الف” در بخش غیررقابتی جشنواره فجر نداریم

تمایلی به حضور “آقای الف” در بخش غیررقابتی جشنواره فجر نداریم

تهیه‌کننده فیلم “آقای الف” که نخستین فیلم سه بعدی تاریخ سینمای ایران است، گفت: اگر قرار باشد این فیلم در بخش جنبی و غیررقابتی به نمایش درآید تمایلی به حضور در جشنواره فجر نداریم.

سعید شرفی‌کیا تهیه‌کننده فیلم “آقای الف” در گفتگو با خبرنگار مهر و در واکنش به راه نیافتن این فیلم به بخش مسابقه سی و یکمین جشنواره فیلم فجر گفت: با توجه به اینکه فیلم ما در بخش رقابتی جشنواره قرار نگرفته دیگر حضور در جشنواره برایمان جذابیتی ندارد و من و علی عطشانی کارگردان فیلم تمایلی برای ارائه فیلم به جشنواره نداریم.

وی افزود: با توجه به اینکه این فیلم با سرمایه شخصی ساخته شده و اولین تجربه در سینمای سه بعدی در ایران است، برایمان مهم بود که فرصت دیده شدن در جشنواره را داشته باشد ولی اگر قرار باشد در بخش غیررقابتی و جنبی به نمایش درآید، به نظرمان اتفاق خوبی نیست.

تهیه‌کننده اولین فیلم سه بعدی ایرانی درباره تلاش‌هایی که برای ساخت این اثر صورت گرفته، عنوان کرد: 6 ماه برای بخش‌های فنی فیلم کار کردیم و هنوز هم کار ادامه دارد. این فیلم یک اثر منحصر به فرد است که با تکنولوژی کاملا ایرانی و گروهی که همه آنها ایرانی بودند، ساخته شده است.

به گفته وی، “آقای الف” در بخش غیررقابتی اصلا شانس دیده شدن ندارد.

شرفی‌کیا افزود: فیلم ما قرارست در کنار فیلم‌های سه بعدی خارجی به نمایش درآید که این خود باعث قضاوت منفی درباره “آقای الف” می‌شود. هرگز نباید نخستین تجربه کار سه بعدی در ایران را با کارهایی از سینمای جهان مقایسه کرد و در کنار همدیگر به نمایش درآورد.

وی تاکید کرد: وزیر ارشاد در برنامه هفت تاکید کرد که از نخستین فیلم سه بعدی ایرانی در جشنواره رونمایی می‌شود و آیا اینگونه می‌خواهند به فیلم ما توجه کنند؟

این تهیه‌کننده در پایان گفت: باز هم می‌گویم که تمایلی به حضور در جشنواره نداریم مگر اینکه شرایط تغییر کند و فیلم در بخشی به نمایش درآید که شایسته آن است.

یکشنبه ۱۷ دی ۱۳۹۱
بازدیدها 1,174
دیدگاه ها . نظر
کد خبر 17504
برچسب:


Comments are closed.


عضویت در خبرنامهء خبر شهری