خانه » عکس » برندگان رقابت عکاسی 2012 نشنال جئوگرافیک معرفی شدند

برندگان رقابت عکاسی 2012 نشنال جئوگرافیک معرفی شدند

سایت نشنال جئوگرافیک با پایان سال 2012، برندگان رقابت عکاسی خود را از میان 22 هزار ورودی آماتور و حرفه‌ای از سراسر جهان انتخاب کرده است. به گزارش سرویس علمی خبرگزاری ...

سایت نشنال جئوگرافیک با پایان سال 2012، برندگان رقابت عکاسی خود را از میان 22 هزار ورودی آماتور و حرفه‌ای از سراسر جهان انتخاب کرده است.

به گزارش سرویس علمی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، این تصاویر بر اساس سه طبقه‌بندی ساده در حوزه‌های مردم، مکانها و طبیعت مورد قضاوت و داوری قرار گرفته‌اند.

جایزه بزرگ این رقابت با ارزش 10 هزار دلار و یک سفر به مقر نشنال جئوگرافیک در واشنگتن، به تصویر «اشلی وینسلت » از یک ببر هندوچینی موسوم به «بوسابا» در باغ‌وحش «خائوخیئو» در تایلند تعلق داشته که در حال حمام و خشک کردن بدن خود است. در این تصویر جالب می‌توان قطرات آب را در اطراف بدن این حیوان مشاهده کرد؛ در حالیکه شبیه به حالتی مانند چشمک، یک چشم آن باز و دیگری بسته مانده است.

جایزه اول در حوزه مکانها به تصویر «سالجیک» از کوهستان 4478 متری ماترهورن در سوئیس داده شد که در نور ماه کامل می‌درخشد.

جایگاه اول برای برترین تصویر از مردم به «میکا آلبرت» برای تصویر وی از زنانی است که در انتهای روز حق جست‌وجو برای جمع‌آوری ضایعات از میان زباله‌ها را دارند.

تصویر برتر انتخاب از دیدگاه بیننده در حوزه مکانها به تصویر شکارچیان «آیسبرگ» از «آدام کوئیش» اهدا شد.

در انتخاب بینندگان در حوزه مردم، تصویر «اکسپدیشن آموندسن» اثر «کای اوتو» برنده شد که رقابتی در گذرگاه «رونالد آموندسن» را در نروژ به نمایش درآورده است. این مسیر همان جائی است که آموندسن در سال 1911 برای سفر به قطب جنوب انتخاب کرده بود؛ اگرچه به دلیل آب‌وهوای بد مجبور به بازگشت شد.

برنده انتخاب بینندگان در بخش طبیعت، تصویر لحظه حساس «سانجیو بور» بوده که حس مادری را در میان یک یوزپلنگ و فرزندش به تصویر کشیده است.

تصویر «مایکل ایستمان» از یک روباه قرمز که به دنبال یک موش در زیر برف بوده، موفق به کسب دیپلم افتخار شد.

همچنین یک رقابت قایق اژدها سواری سنتی چینی که توسط کا شینگ به تصویر کشیده شده، توانست دیپلم افتخار را به خود اختصاص دهد. این رقابت یک تفریح سنتی چینی است که به یادبود کو یاوآن، شاعر قدیم چینی برپا می‌شود.

از دیگر برندگان دیپلم افتخار می‌توان به تصویر یخهای شرق ایسلند، تصویر یک زندانی در مرکز بازپروری در اندونزی، تصویر مه‌آلود برج ایفل، فرار جمعی ماهیها، تصویر یک خرس وحشی قهوه‌ای آلاسکایی و ماهیگیری با چوب زیر پا در سریلانکا اشاره کرد.

داوری در این رقابت بر اساس خلاقیت و کیفیت عکاسی بوده است.

 

 

 

کوهستان ماترهورن

 

 

 

 

در میان زباله‌جمع‌کن‌ها

 

 

 

 

شکارچیان آیسبرگ

 

 

 

 

اکسپدیشن آموندسن

 

 

 

 

لحظه لطیف

 

 

 

 

روباه قرمز به دنبال موش در زیر برف

 

 

 

 

رقابت سنتی چینی قایق اژدها

 

 

 

 

شرق ایسلند

 

 

 

 

زندانی

 

 

 

 

ایفل وهم‌آور

 

 

 

 

شکار از نزدیک

 

 

 

 

خرس جالب

 

 

 

 

ماهیگیری با چوپ زیر پا

 

 

 

کد خبرنگار: 71401

 

شنبه ۱۶ دی ۱۳۹۱
بازدیدها 1,255
دیدگاه ها . نظر
کد خبر 17243

Comments are closed.


عضویت در خبرنامهء خبر شهری