خانه » سینما و فیلم » “آشغال‌های دوست‌داشتنی” هنوز کامل نشده است/ “چ” را با عجله نمی‌سازیم

“آشغال‌های دوست‌داشتنی” هنوز کامل نشده است/ “چ” را با عجله نمی‌سازیم

حسن نجاریان قائم مقام بنیاد سینمایی فارابی درباره فیلم‌هایی که محصول این بنیاد هستند و یا با مشارکت فارابی ساخته می‌شوند و در جشنواره فجر امسال حضور دارند، توضیحاتی ارائه داد.

حسن نجاریان قائم مقام بنیاد سینمایی فارابی درباره حضور فیلم “آشغال‌های دوست‌داشتنی” ساخته محسن امیریوسفی در جشنواره فجر به خبرنگار مهر گفت: رسیدن و نرسیدن این فیلم بستگی به یکسری مراحل فنی دارد. بخشی از کارهای مربوط به صحنه‌های تروکاژ هنوز باقی مانده است.

به گفته وی، این پروژه سنگین است و نیاز دارد مراحل فنی آن با دقت بیشتری انجام شود.

وی درباره دیده شدن فیلم توسط اعضای شورای بازبینی بنیاد سینمایی فارابی افزود: موضوع حضور فیلم در جشنواره ربطی به دیدن یا ندیدن ما ندارد. ما نیز بخش‌هایی از فیلم را که تاکنون آماده شده است، دیده‌ایم و همچنین بخش‌هایی از فیلم را که آماده شده است به هیات انتخاب جشنواره فجر ارائه کردیم.

نمایی از فیلم “آشغال‌های دوست داشتنی”

قائم مقام بنیاد سینمایی فارابی اضافه کرد:‌ در هر صورت بنیاد سینمایی فارابی به دلیل اینکه امسال در ساخت چندین فیلم مشارکت داشته است در هیات انتخاب نماینده‌ای ندارد ما هم منتظر نظر هیات انتخاب هستیم.

“آشغال‌های دوست‌داشتنی” حساسیت برانگیز نیست

نجاریان در ارتباط با حساسیت موضوع فیلم “آشغال‌های دوست داشتنی” عنوان کرد: من معتقد نیستم موضوع فیلم حساسیت برانگیز است. “آشغال‌های دوست داشتنی” در بستری از وقایع انتخابات 88 می‌گذرد ولی ارتباط مستقیمی با این ماجرا ندارد.

وی ادامه داد: با توجه به روحیه و فضای فیلمسازی محسن امیریوسفی این فیلم تم طنز دارد و با همین نگاه ماجرا را دنبال می‌کند .

نجاریان درباره شایعه‌ها و گمانه‌زنی‌ها درباره این فیلم تاکید کرد: این شایعات و گمانه‌زنی‌ها می‌تواند به فیلم ضربه بزند. ما هنوز نتوانستیم نسخه کاملی از فیلم را به دفتر جشنواره ارائه کنیم زیرا هنوز بخش‌هایی از آن مانده است.

همچنان تلاش می‌کنیم “چ” به جشنواره برسد

وی همچنین درباره دیگر محصول فارابی فیلم “چ” و احتمال حضور آن در جشنواره گفت: ما همچنان در تلاش هستیم تا این فیلم برای حضور در جشنواره فجر آماده شود و کار خودمان را انجام می دهیم. ما و ابراهیم حاتمی‌کیا کارگردان اثر دوست داریم فیلم “چ” در جشنواره دیده شود اما این موضوع و تعجیل در رساندن فیلم به جشنواره نباید باعث شود که به این اثر ضربه‌ای به لحاظ کیفی وارد شود.

نجاریان ادامه داد: در هر صورت ما در تلاش هستیم، اما واقعا ممکن است فیلم نرسد. مدیران جشنواره فجر امسال می‌خواهند آثار را در این رویداد به صورت دیجیتالی نمایش دهند و این موضوع به برنامه‌ریزی نیاز دارد به همین دلیل آنها نیز قطعا معذوریت هایی دارند و باید نسخه کامل فیلم‌ها هر چه زودتر به جشنواره برسد.

وی در پایان درباره دیگر فیلم‌هایی که امسال از بنیاد سینمایی فارابی در این جشنواره حضور دارد، گفت: فیلم‌های “استرداد” و”فرزند چهارم” از دیگر محصولات فارابی است. همچنین این مرکز در ساخت فیلم‌های “دربند” ، “عقاب صحرا”، “گهواره‌ای برای مادر”، “عملیات مهد کودک” ، “دامنه های سفید” و چند فیلم که از جشنواره کودک سال گذشته باقی مانده، مشارکت داشته است. البته امیدواریم فیلم “عملیات مهد کودک” نیز به جشنواره برسد.

به گزارش خبرنگار مهر، در حالی که برخی رسانه‌ها اعلام کرده اند فیلم “آشغال‌های دوست داشتنی” محسن امیریوسفی به دلیل طرح مباحث حساسیت برانگیز از سوی هیات انتخاب جشنواره فجر رد شده است و البته بنیاد سینمایی فارابی نیز با آن دچار مشکل شده است. ولی امیریوسفی در گفتگوی امروزش با یک خبرگزاری اعلام کرد که اصلا فیلمش به جشنواره نمی‌رسد و برایش جالب است که چطور هیات انتخاب نسخه کامل فیلمش را دیده اند؛ فیلمی که به زعم وی هنوز فیلمبرداری می‌شود.

شنبه ۱۶ دی ۱۳۹۱
بازدیدها 1,285
دیدگاه ها . نظر
کد خبر 17198
برچسب:


Comments are closed.


عضویت در خبرنامهء خبر شهری