خانه » موسیقی » موسیقی سنتی راه خودش را از مسیر مشکلات باز کرده است

موسیقی سنتی راه خودش را از مسیر مشکلات باز کرده است

سالار عقیلی گفت: موسیقی سنتی بدون حامی و تنها با حمایت مردم و موزیسین ها راه خودش را از مسیر مشکلات گوناگون باز کرده است.

به گزارش خبرنگار مهر، سالار عقیلی شامگاه روز جمعه در نشست بین هنرجویان آموزشگاه موسیقی راز و نیاز در شهر اراک افزود: موسیقی سنتی ریشه در فرهنگ ایرانیان دارد وبه صورت خودجوش توسط مردم و موزیسین ها به جلو می رود.

وی با تاکید بر اینکه ای کاش یک هشتم توجه و حمایتی که به فوتبال می شد برای موسیقی صورت می گرفت، تصریح کرد: با تمام بی مهری ها موسیقی سنتی در کشوربه حیات خود ادامه می دهد.

عقیلی با اشاره به اینکه تغییرات مدیریتی تاثیرات زیادی روی موسیقی می گذارد، گفت: بسیاری از بازاری های پاپ سعی در ضعیف نشان دادن این موسیقی زنده و پویا دارند چراکه این افراد با رواج موسیقی هایی که ارزش موسیقیایی چندانی ندارند سعی دارند به فروش بیشتر آثار برسند.

وی خاطرنشان کرد: به عنوان یک دست اندرکار حوزه موسیقی از موسیقی های جدی و درست حمایت می کنیم.

این خواننده سنتی از پیشنهاد اجرای سه نفره سالار عقیلی، علیرضا قربانی و همایون شجریان خبر داد و گفت: این اجرا از سوی ارکسترسمفونیک استرالیا پیشنهاد شده است.

وی دربخش دیگری از سخنان خود به مشکلات جوانان جویای موسیقی در شهرستانها اشاره کرد و خاطرنشان کرد: مشکلات موسیقی در شهرستانها به مراتب بیشتر است.

عقیلی با بیان اینکه علاقه شخصی به شهر اراک دارم، اظهارداشت: طی چهارسال زندگی دانشجویی در شهر اراک علاقمندم که جوانهای این خطه از کشورمان به موسیقی بپردازند.

گفتنی است در این نشست هنرجویان عرصه موسیقی سوالات خود را در حوزه موسیقی مطرح کردند.

شنبه ۱۶ دی ۱۳۹۱
بازدیدها 1,251
دیدگاه ها . نظر
کد خبر 17133
برچسب:


Comments are closed.


عضویت در خبرنامهء خبر شهری