خانه » خانواده » نزدیک به 50 درصد مرگ و میر ناشی از بیماری‌های قلبی است

نزدیک به 50 درصد مرگ و میر ناشی از بیماری‌های قلبی است

با توجه به افزایش بیماری‌های قلبی و مرگ و میر ناشی از آن آماری نزدیک به 50 درصد را نشان می‌دهد، بی‌توجهی به امر پیشگیری سبب خواهد شد که در سال 2020 با یک اپیدمی جدی روبرو باشیم.

دکتر محمد حسنی فوق تخصص قلب و عروق در گفتگو با خبرنگار بهداشت و درمان باشگاه خبرنگاران گفت: امروزه با ماشینی شدن جوامع و تغییر سبک زندگی بیماری‌های قلبی روبه افزایش بوده به طوریکه قریب به 50 درصد مرگ و میر در جامعه ناشی از بیماری های قلبی است و اگر این پیشرفت با همین سرعت ادامه پیدا کند بیماری های قلبی در سال 2020 به صورت اپیدمی است.

وی افزود: با توجه به همین موضوع مسئله‌ی پیشگیری بسیار حائز اهمیت بوده و تمام نهادها وارگان‌ها باید روی این مسئله مهم متمرکز شوند.

در واقع تمام نهادها و ارگان‌ها باید دست به دست هم دهند و منتظر بروز علایم بیماری نشوند بلکه باید انجام تست‌های دوره‌ای و تشخیص زودرس از بروز بیماری‌های قلبی پیشگیری کرد.

دکتر محمد حسنی درباره دستاوردهای جدید در علم قلب و عروق گفت: در حیطه قلب و عروق، مسئله سلول‌های بنیادی و درمان نارسایی‌های قلبی که قبلا تنها با عمل جراحی پیوند قلب، قابل درمان بود، بسیار مورد توجه است که البته این مسئله هنوز عملی نشده و در مرحله تحقیقات و بررسی قرار دارد.

شنبه ۱۶ دی ۱۳۹۱
بازدیدها 1,180
دیدگاه ها . نظر
کد خبر 17068
برچسب:


Comments are closed.


عضویت در خبرنامهء خبر شهری