خانه » شهر من » رستوراني برای خواص در تهران +عکس

رستوراني برای خواص در تهران +عکس

خيابان دربند را كه به سمت شمال پي مي گيري و بالا مي آيي،دُرست روبروي كاخ سعد آباد يك ساختمان سه بَر خواهي ديد كه نماي بيروني آن با معماري اروپايي و به دست معماران ايراني و خارجي زبر دستي بنا شده است

 

رستوراني برای خواص در تهران +عکس

به نقل از خبر فارسی، اگر چشمانت را ببندند و ناگهان روبروي يك ساختماني كه واقع در شمال تهران است باز كنند،بدون شك احساس خواهي كرد كه روبروي يكي از ساختمان هاي خيابان شانزليزه پاريس قرار گرفته اي و بخت يارت بوده تا بتواني در يكي از رستوران هاي لوكس اين شهر وقت گذراني كني.اما وقتي سمت راست خود را نگاه كني خواهي ديد كه از فرانسه و پاريس جغرافيايي خبري نيست.اينجا تهران است.تجريش.خيابان دربند.رستوران “لوشاتو”.

خيابان دربند را كه به سمت شمال پي مي گيري و بالا مي آيي،دُرست روبروي كاخ سعد آباد يك ساختمان سه بَر خواهي ديد كه نماي بيروني آن با معماري اروپايي و به دست معماران ايراني و خارجي زبر دستي بنا شده است كه رنگ هاي آن تلفيقي است از سفيد كه نماي روي ساختمان را پوشش داده است و رنگ زرد و مسي كه پنجره هاي آن را خوش رنگ و لعاب كرده است.دو تا دور اين ساختمان بارون گير هاي مشكي رنگي مشاهده مي شود به همراه چراغ هاي ديواري كه در هنگام تاريكي با نور پردازي خاصي كه روي نماي اين ساختمان صورت مي گيرد؛به واقع شكل يك قصر كوچك را مي گيرد.

“لوشاتو” كه در زبان فرانسه “لِچاتوو ” تلفظ مي شود به معني “قصر” است و رستوران فرانسوي لوشاتو قصر كوچكي است كه به مانند صدفي درخشان در شمال تهران مي درخشد.

قبل از ورود به اين قصر كوچك مي توان خودوري خود را به يكي از اعضاي تيم خدمات اين رستوران سپرد تا در ديگر درگير معضلي به نام “جا پارك” نشوي.با خيال راحت خودروي خود را كه به يكي از سفراي لوشاوتو سپردي وارد اين قصر كوچك مي شوي.در جلوي ساختمان اگر بارندگي باشد به محض بيرون آمدن از خودرو چتري بالاي سرت قرار مي گيرد تا براي نشستن روبروي ميهمان خود وضع ظاهريت بر هم نخورد،و در شرايط عادي يكي از سفراي لوشاتو در بدو ورود به اين قصر كوچك اگر ميهمان باشيد تحت الحفظ شما را تا روبروي محل استقرار ميزبان مي برد و پس از معرفي ميزبان شما را ترك مي كند.اگر هم ميزباني در رستوران در انتظار شما باشد،پس از اينكه يكي از سه بخش رستوران را براي استقرار انتخاب كرديد،يكي از رزروشن هاي رستوران تمام قد در كنار ميز شما منتظر خواهد ماند تا دستور صادر كنيد.

طبقه نخست رستوران

رستوران لوشاتو كه حدود ۴۰۰ متر زير بنا دارد از دو طبقه كامل و يك نيم طبقه تشكيل شده است كه در طبقه نخست شاهد ميزهاي ۶ نفره و ۸ نفره و ۲ نفره خواهي بود كه به ميزان نياز مستقر مي شود.ميل كردن غذا در اين طبقه از رستوران كه همراه با نور ملايم و آرامش بخشي است و حالتي رسمي دارد يك مزيتي دارد كه آن هم شنيدن و ديدن نواختن پيانو به دست يكي از پيانست هاي معروف ايراني و نواختن ساكسيفون زنده به دست و نفس يكي ديگر از بهترين هاي سازهاي دهاني است.

با اين اوصاف فضايي كاملا فرانسوي جلوي چشم مي آيد.پنجره هاي دور تا دور اين سالن بزرگ به سبك رستوران هاي تاپ فرانسوي با پرده هاي سلطنتي و گرانقيمت پوشانده شده است و ابهت خاصي به روح طبقه اول لوشاتو دميده است

ويژگي هاي طبقه دوم و اتاق VIP

اگر بخواهي ميهمانان خود را در عالي ترين سطح و امن ترين شرايط پذيرايي كني يا يك شب سبك و سياق غذا خوردن ساركوزي،رئيس جمهور فرانسه را تجربه كني مي تواني با گذر از راهروي رستوران و بخش بار ميهماني ها به اتاقي مجلل بروي كه در يك نيم طبقه واقع در بين طبقه دوم و اول قرار دارد.
يك لوستر لوكس بالاي يك ميز شيشه اي ضخيم ۸ نفره قرار دارد كه ۸ مبل مجلل و تشريفاتي دور آن را احاطه كرده است.قاشق و چنگال ها از لوكس ترين قاشق و چنگال هاي دنيا هستند و به تشريفات خاصي وارد كشور شده اند.سرويس چيني پيش روي شما نيز از بهرترين سرويس هاي چيني است و بسيار بزرگ كه غذا خوردن را لذت بخش مي كند.

يك تلويزيون ال سي دي ۴۲ اينچي روي ديوار،دُرست روبروي ميز مخصوص نصب شده است و يك دستگاه دي وي دي پلير و يك كتابخانه در كنار آن است.روبروي كتابخانه نيز يك نيم ست گاز و گرمكن غذا وجود دارد كه نيازهاي آني اتاق ويژه را براي گرم كردن احتمالي غذا بر طرف مي كند.اتاق وي آي پي به واقع اتاق امني است و در آن هيچگونه سيستم الكترونيكي و دوربين وجود ندارد كه اين براي سفرا و مقامات سياسي مي تواند حائز اهميت باشد.جلسات سطح بالاي بين المللي خصوصي و ميهماني هاي كوچك ۸ نفر به پائين مي تواند در اين مكان برگزار شود كه حدودا نفري ۱۵۰ دلار هزينه در بر دارد.

در طبقه دوم لوشاتو نيز هنگام ورود شاهد سالني همچون طبقه نخست هستي اما با اين تفاوت كه اين طبقه داراي يك لانژ مجلل نيز هست.در انتهاي اين سالن كه با يك ديوار،مجزا شده است،بارلانژي بي نظير را مشاهد مي كني كه در كمتر جايي ديده اي.مبل هاي راحتي شكلاتي رنگ و نور پردازي بي نظير كه تركيبي است از نور طبيعي شمع و نور لامپ هاي غير مستقيم فضاي رمانتيك و جذابي را وقت گذراني هاي عصرانه و شبانه فراهم كرده است.

در اين بخش سِت هاي مبل دو نفري هستند و ۴ نفره به همراه يك ميز گرد كوتاه كه از جنس خود مبل ها است.بار لانژ همچنين يك چشم انداز زيبايي به بيرون دارد كه كه با ديواري تمام شيشه اي به يك بالكن ختم مي شود كه در اين بالكن نيز مي توان نشست و از فضاي طبيعي بيرون استفاده كرد.در هنگام نشستن در هنگام استقرار در هر يك از بخش هاي رستوران لوكس لوشاتو يكي از رزروشن ها ضمن خوش آمد گويي و عرض خير مقدم(به فراخور مليت و زبان ميهمان)به ۴ زبان فارسي،انگليسي،فرانسه و عربي از شما دعوت مي كند تا ول كام و خوش آمد گوي لوشاتو را ميل كنيد كه يك فنجان آب انار طبيعي است و اشتها زا.

پس از دقايقي كه از ارائه منو گذشت با اشاره و به خواست شما سفارش را درج مي كند و با انتقال الكترونيكي پيام به از مركز فرماندهي رستوران به قلب رستوران كه همان آشپزخانه رستوران است سفارش غذا استارت مي خورد.يك گروه ۳۰ نفره بسيج مي شوند تا سفارش شما در اسرع وقت و به بهترين شكل ممكن پيش رويتان قرار گيرد.

اگر در بخش بار لانژ هم باشيد سفارشتان در همان بخش آماده مي شود و پيش روي قرار مي گيرد.همه اعضاي خدمات دهي به غير از بخش خدمات درجه سوم تحصيلكرده هستند و دست كم داراي مدرك ليسانس در رشته هاي هتلداري و رستوران داري از كشورهاي اروپايي و مسلط به چند زبان زنده دنيا هستند كه تا نيازهاي شما به صورت كاملا آكادميك بر طرف شود.همچنين به دليل مجهز بودن اين مجموعه به سيستم هاي الكترونيكي پيشرفته هيچگونه حركت اضافه يا اشاره دستي صورت نمي گيرد بلكه تنها با انتقال يك پيام كارها صورت مي گيرد.

منوي بارلانژ

منوي بارلانژ و رستوران لوشاتو در يك كلاسور چرمي ارائه مي شود و يكي از كامل ترين منو هاي موجود است كه داراي رتبه بندي بين المللي است.به اين معنا كه كمتر نوشيدني يا خوردني است كه در منوي بارلانژ وجود نداشته باشد.از اسپرسو ريسترتو،نرمال و لنگو گرفته تا كافه آمريكانو و قهوه بيوارگانيك طبيعي.

در بخش قهوه و اسپرسو ۱۸ نوع متفاوت قهوه و اسپرسو ارائه مي شود و در بخش نوشيدني هاي گرم۶ نوع نوشيدني گرم كه شامل هات چاكلت در طعم هاي فندق،پرتقال،نعنايي،نارگيل،شكلات تلخ و دارچين دار وجود دارد و وايت چاكلت و آب سيب داغ و چاي تي لته و شير داغ با طمع هاي متفاوت ترجيع بند كاملي از نوشيدني هاي گرم است.

در بخش چاي هم حدود ۱۰ نوع چاي مختلف وجود دارد كه بسته به نوع مزاج و فرهنگ انواع چاي موجود است كه همراه با كشيدن قليان در بارلانژ لذت بخش است.چاي عربين مجيك يا همان چاي سياه،هلو زنجبيلي،چاي صبحانه ميوه اي،ساكورا سنچال،رويال سنچال و ميراژ ار جمله چاي هاي موجود در بارلانژ لوشاتو است.

۶ نوع آيس كافي و آيس تي نيز كه حاوي آيس موكا،آيس لته ماكياتو و آيس شكلات و آيس تي لته و آيس تي است بخش كافي ها و چاي سرد را تكميل كرده است.

۶ نوع فراپاچينو در طعم هاي متفاوت،شامل موكا،وانيل؛كارامل،كافي،هات چاكلت دوبل و كافي فراپاچينو با خامه تنوع نوشيدني اين بخش را كامل مي كند.

آب ميوه هاي طبيعي نيز يكي از ويژگي هاي منحصر به فرد لوشاتو است.به تناسب هر فصل آب ميوه هاي طبيعي وجود دارد.بيش از ۲۰ نوع كوكتل و اسموتي و موكتيل هم در بارلانژ براي سرو هست.همچنين بيش از ۱۰ نوع متفاوت انواع شيك و گلاسه كه شامل شيك كرامبل سيب،شيك تراپيكال،شيك چاكلت،شيك پينات باتر،سيك شكلات در طعم و انواع مختلف و شكلات گلاسه و كفي گلاسه مي تواند لحظات لذت بخشي براي براي حضور در لوشاتو،خاصه در بار لانژ آن رقم بزند.

انواع بستي و كيك نيز كه مجموعه كاملي از آن وجود دارد نيز نيازهاي يك مهماني عصرانه يا شبانه مجلل را برطرف مي كند.

غذاهاي فرانسوي ويژه

براي آنكه طعم واقعي يك غذاي ويژه فراسوي در يك فضاي كاملا اروپايي را درك كني نياز نيست تا با صرف زمان و هزينه هنگفت متحمل مشقت سفر به اروپا و فرانسه شوي.كمي آنسو تر از محل زندگي در تهران خودمان در رستوران لوشاتو اين امكان وجود دارد كه طعم غذاي فرانسوي را بچشي.

با نگاهي به منوي رستوران لوشاتو در بخش پيش غذها از خاويار بلوگا كه كمياب نيز هست به چشم مي خورد تا سالمون دودي با نان تُست.بيش از ۱۰ نوع پيش غذا را خواهي ديد و ۴ نوع سوپ خاص نيز لحظات آرامي را به صرف غذاي اصلي متصل خواهد كرد.

سوپ كنسومه با قارچ،سوپ پياز فرانسوي و سوپ ميگو از جمله سوپ هاي معروف منوي لوشاتو است اما كرم سوپ گوجه فرنگي آن چيز ديگري است.بيش از ۵ نوع نيم چاشت و پيراشكي نيز در منو هست كه طعم واقعي پيراشكي را دارد.راگوي مرغ،ميگو با سس گوجه فرنگي،پيراشكي اسفناج،كيش لورن و قارچ پرشده با كوفته از جمله آنها هستند.

اما منوي غذاهاي اصلي كلكسيوني است از انوع غذاهاي ويژه و خوش طعم.حدود ۲۰ نوع غذا منوي ويژه لوشاتو را تشكيل مي دهد.شاتو بريان،فيله مينيون،تورندو،فيله استيك،آنتراكت،ماهي سرخو،ماهي قزل آلا با سس كره و ليمو،ماهي آزاد آب شيرين پرشده با اسفناج،فيله ماهي حلوا با سس بادام،لابستر كاردينال،ميگو سوخاري و ميگو با ترخون و سس خامه منوي لوشاتو را كه شامل غذاهاي فرانسوي و غذاهاي دريايي است را كامل مي كند.

همچنين در غذهاي گوشتي هم گوشت دنده گوسفند با سس نعناع و تكه هاي گوشت دنده گوسفند با سس نعناع از لذيذ ترين و گرانترين غذاهاي اين رستوران فرانسوي است.

در بخش غذاهاي پرندگان و مرغ ها هم،مرغابي با سس پرتقال،مرغ گريل شده با سس ديژون،چيكن كوردن بلو و كبك گريل شده از جمله بهترين غذاهاي پرندگان است.

ارزانترين غذاي منوي اصلي ماهي غرل آلا با ۱۸ هزار تومان و گرانترين منوي اصلي لوشاتو گوشت دنده گوسفند با سس نعنا است كه ۶۸ هزار تومان قيمت دارد.

۱۵ نوع دسر و سالاد هم مي تواند زنجيره غذايي لوشاتو را براي شما كامل كند.از سالاد سيب،سزار،فصل و گورمه نيسواز گرفته تا دسرهايي نظير كرپ سوزت،آلبالوي جوبليز با بستني،موز فلامبه،پش ملبا،گلابي بل هلن و كرم قهوه و بستني ميوه اي و كيك تارت كه دسر و سالادهاي منوي اصلي رستوران ويژه لوشاتو را شامل مي شود.

در رستوران لوشاتو نبايد زود از كنار همه چيز بگذري.لوشاتو جاي گذرايي نيست.بايد در آن بود تا فهميد رستوران درجه يك چه ويژگي هايي دارد.هر چه فكر كردم دليل اين همه آرامش و اطمينان خاطر از انتخاب خودم را ندانستم جز اينكه متوجه شدم پرسنل اين مجموعه بي نظير از تحصيلات آكادميك برخوردارند و مدلي جديد از ارائه خدمات را در تهران كليد زده اند.شروعي كه خاص است،براي آدم هاي خاص.

پنج شنبه ۱۴ دی ۱۳۹۱
بازدیدها 3,311
دیدگاه ها . نظر
کد خبر 16985

Comments are closed.


عضویت در خبرنامهء خبر شهری