خانه » خانواده » چیزی به اسم محلول های محرک رشد مو وجود ندارد

چیزی به اسم محلول های محرک رشد مو وجود ندارد

80 درصد از ریزش موها وابسته به دلایل ژنتیکی است و هیچ شامپو یا محلولی نمی تواند از ریزش مو جلوگیری و یا موجب رشد مو شود.

دکتر خلیل صداقت پیشه، در گفتگو با خبرنگار بهداشت و درمان باشگاه خبرنگاران گفت:  ریزش مو تا حد قابل توجهی وابسته به دلایل و فاکتورهای ژنتیکی در افراد است و در این بین متاسفانه تبلیغات گسترده ماهواره ای مبنی بر ساخت محرک های رشد مو و جلوگیری از ریزش مو روز به روز در حال افزایش است در حالی که چنین چیزی وجود خارجی نداشته و فقط این تبلیغات دروغین و به منظور سود جویی های کلان صورت می گیرد، تبلیغاتی که به جای پر پشت کردن موی افراد به پر کردن  جیب متولیان خودشون می پردازند.

وی با اشاره به این که موهای روییده شده در حقیقت قسمت های مرده مو هستند تاکید کرد: هیچ شامپو یا محلولی نمی تواند جلوی ریزش مو افراد را بگیرد و یک شامپوی خوب فقط می تواند به خوبی سر را شستشو داده و تمیز کند و این ریشه مو است که درون لایه های داخلی پوست قرار دارد و باید از طریق خون و تغذیه تقویت شود.

این متخصص پوست و مو تصریح کرد: زمانی علم بشری می تواند به رمز جلوگیری از ریزش مو و رشد مو دست یابد که بتواند در ژنتیک افراد دست ببرد و برای این کار هنوز هم جای تحقیقات و پژوهش های گسترده ای خالی است.

دکتر صداقت پیشه اظهار داشت: گاهی در برخی از موارد نادر دیده شده افرادی که از طریق تبلیغات ماهواره ای اقدام به خریداری محرک های رشد مو کردند مدعی هستند که این محلول های اثر بخش بود اما پس از قطع مصرف مجدداً موهایشان شروع به ریزش کرده علت این امر آن است که هیچ محلولی اثر طولانی مدت ندارد و از سوی دیگر با توجه به تبلیغات فراوان این مقوله چنین حسی به افراد تلقین می شود که واقعاً این مواد اثر بخش هستند در حالی که در بسیاری از موارد شاهد عوارضی همچون کهیر زدگی و سایر حساسیت های پوستی نیز در اثر مصرف آنها هستیم.

پنج شنبه ۱۴ دی ۱۳۹۱
بازدیدها 1,246
دیدگاه ها . نظر
کد خبر 16949

Comments are closed.


عضویت در خبرنامهء خبر شهری