خانه » خودرو » مادرید میزبان خودروهای رویایی شد

مادرید میزبان خودروهای رویایی شد

پایتخت اسپانیا این روزها با برگزاری نمایشگاهی از خودروها و موتورسیکلتهای قدیمی مشهور، بسیاری از عاشقان دنیای خودرو را بسوی خود کشانده است.

این نمایشگاه با عنوان ترامو که اکنون در فضایی به مساحت شش هزار متر مربع در مرکز نمایشگاههای بین المللی مادرید (ایفما) در حال برپایی است، تا روز یکشنبه آینده، بیش از یکصد مدل معروف و قدیمی خودرو را در معرض دید علاقمندان می گذارد.

نمایش انواع خودروهای فراری، ارایه برخی خودروها و موتورسیکلتهای اولیه و تاریخ تحول آنها تا امروز، نمایش برخی خودروهای منحصر به فرود همچون یک خودروی دلورینکه در فیلم آمریکایی بازگشت به آینده در دهه ۸۰ میلادی از آن استفاده شد یا خودرو مینی مونته کارلو زد کارز که ۵۰۰ اسب بخار قدرت دارد، از جمله محصولات این نمایشگاه است.

نمایشگاه ترامو که اولین نمایشگاه بین المللی خودروهای اختصاصی، موتور سیکلت های مخصوص و کشتیهای دست ساز در اسپانیا به شمار می رود، همچنین چندین خودرو مدل پورشه و کوپه از جمله ماشین اسپانیایی – سوییسی اسپورت تی -۴۹ ساخته شده در سال ۱۹۲۷ میلادی یعنی ۸۵ سال پیش را به نمایش گذاشته است.
گلوریا مورالس از مسئولان این نمایشگاه به ایرنا گفت که ترامو بزرگترین نمایشگاهی است که انواع وسایل نقلیه دو چرخ و چهار چرخ از گذشته تا امروز را به اسپانیایی ها عرضه می کند.

وی افزود: در این نمایشگاه، در واقع یکصد وسیله نقلیه قدیمی و رویایی شرکت دارند که برخی‌ از آنها در اسپانیا ساخته شده و حتی گاه، فقط یک دستگاه از آنها آنهم به صورت مدل و آزمایشی وجود داشته است.

خودروی ترامونتا آر از جمله چنین خودروهای غیرعادی است که کارشناسان اتوموبیلرانی،‌ آن را ادغامی بین خودروی تک نفره فورمول یک و هواپیمای بمب افکن می دانند، زیرا از یکسو دارای بال است و از سوی دیگر، قیافه یک ماشین عجیب را دارد.

افرادی که به این نمایشگاه می‌ آیند همچنین می‌ توانند شاهد خودروهایی‌ از جمله پاکارد کاریبین ساخت سال ۱۹۵۳ میلادی، ترییومف‌‌ گلوریا سال ۱۹۳۶ میلادی و یا دلاهای سال ۱۹۵۰ باشند.

به گفته برگزارکنندگان نمایشگاه، تمامی خودروهایی‌ که در ترامو عرضه شده، متعلق به افراد کلکسیون دار است.
مورالس در این باره گفت که آشنایی مردم با تاریخ تحول خودرو و موتورسیکلت و نیز، حمایت و پشتیبانی از طراحی و ساخت خودروهای ملی در اسپانیا از جمله اهداف نمایشگاه ترامو است.

او در این زمینه خودرو تائورو اسپورت ائوتورا نام برد که در سال ۲۰۱۰ میلادی توسط یک شرکت دار اسپانیایی و یک سازنده خودروهای مسابقه ای در شهر وایادولید اسپانیا با ادغام ویژگیهای خودروهای سنتی، دارای کیفیت و همراه با آخرین فناوریهای روز ساخته شده است.

در این راستا همچنین می توان به خودروی اسپانیایی تائورو وی ۸ اسپایدر اشاره کرد که ۴۴۰ اسب بخار قدرت دارد و سرعت آن ظرف چهار ثانیه از صفر به ۱۰۰ کیلومتر در ساعت می‌ رسد. به گفته مسئولان نمایشگاه، از این مدل فقط ۳۰ دستگاه در جهان موجود است.

ترامو، مدلهای دیگر خودروهای ساخت اسپانیا از جمله جی تی ای اسپانو، تیورو وی ۸، ایدنتی وای ۲ و یا خودروهای اسپورت دیگری از جمله پگازو زد ۱۰۲ را هم عرضه کرده است.

اما فراتر از این خودروها، آنچه مشتاقان دنیای اتوموبیل را در این نمایشگاه به هیجان می آورد، دیدن خودروهای اسپرت خارجی مشهور همچون انواع مدلهای فراری و پورشه از جمله فراری اف ۴۰ و پورشه ۹۵۹ است که قیمت آنها در حال حاضر تا بیش از ۳۰۰ هزار یورو نیز اعلام می شود.

به گفت مسئولان نمایشگاه، بین سال های ۱۹۸۶ تا ۱۹۸۸ میلادی تنها ۳۳۷ دستگاه خودرو پورشه ۹۵۹ ساخته شد که موتوری بنزینی با ۴۵۰ اسب بخار دارند.

فراری اف ۴۰ نیز در سال ۱۹۸۷ ساخته شده و بسیاری از افراد، آن را به عنوان بهترین خودرو اسپورت در تاریخ قلمداد می‌ کنند. سرعت این خودرو به ۳۲۳ کیلومتر در ساعت می رسد.

بازدیدکنندگان نمایشگاه ترامو همچنین می‌ توانند خودرو پورشه کایمن تک نفره که در آخرین فیلم جیمز باند از آن استفاده شد را از نزدیک ببینند.

مدل های دیگر فراری از جمله کالیفرنیا ۴۵۸، برلینتا اف – ۱۲ و ایتالیا – کالیفرنیا در کنار مک لارن ام پی‌ ۴-۱۲ سی‌ و یا انواع خودروهای مرسدس بنز همچون سری اس ال ۶۵ آ ام جی بلک، اس ال آر، اس ال اس آم ام جی و برخی خودروهای صحرایی نیز در اولین نمایشگاه خودروهای رویایی اسپانیا به نمایش درآمده است.

علاوه بر اینها، موتورسیکلت های مختلفی اعم از موتورهای کلاسیک قدیمی‌ نظیر موتورهایی که در جنگ دوم جهانی از آن استفاده شد یا موتورسیکلتهای جدید از جمله آخرین مدل موتور آپریلیا در نمایشگاه مادرید به تماشا گذاشته شده است.

تغییر رنگ پوششی خودروها بدون آنکه رنگ اصلی آن لطمه ای ببیند، چگونگی حمل خودروهای مسابقه و برخی دیگر از خدمات ویژه خودروهای گرانقیمت نیز توسط متخصصان در حاشیه نمایشگاه انجام می شود تا مخاطبان هر چه بیشتر با خصوصیات چنین خودروهایی آشنا شوند.

منبع : پرشین خودرو

چهارشنبه ۱۳ دی ۱۳۹۱
بازدیدها 1,065
دیدگاه ها . نظر
کد خبر 16926
برچسب:


Comments are closed.


عضویت در خبرنامهء خبر شهری