خانه » سلامت » شلغم بخورید، سرطان نگیرید

شلغم بخورید، سرطان نگیرید

یکی از کارشناسان تغذیه در خصوص خواص غذایی شلغم گفت: یکی از محصولاتی که در فصل زمستان برای درمان سرماخوردگی استفاده می‌شود، شلغم است.

خبرگزاری میراث فرهنگی ـ گروه شهری ـ مرمت و بازسازی برج و محوطه آزادی در زمان مدیرعامل سابق سازمان زیباسازی انجام شد. در این طرح تمام سطح میدان آزادی با لودر جمع آوری شد و کف باغچه‌ها عایق‌بندی شد و سنگ‌های شکسته کف با نظارت سازمان میراث فرهنگی جابجا شد.
این هزینه و فعالیت شهرداری برای بسیاری از دوستداران آزادی نوید سلامت و استحکام برج برای سال‌های آینده را می‌داد اما گویا شهرداری که می‌خواست ابروی آزادی را سروسامان دهد، چیزی نمانده که چشم‌اش را کور کند. به گفته مهندس ایرج حقیقی، استفاده شهرداری از لودر برای کف‌سازی باعث از بین‌رفتن شیب‌هایی شده که به صورت دقیق برای نفوذنکردن آب در زمین در زمان اجرای طرح در نظر گرفته شده بود.
این اتفاق شورای شهر تهران را هم نسبت به این موضوع حساس کرده است. سخنگوی شورای شهر در گفتگو با CHN  می‌گوید که کارشناسان کمیسیون عمران شورای شهر در حال بررسی این موضوع‌اند.
خسرو دانشجو معتقد است که برای واکنش شورا به این اتفاق ابتدا باید نتایج تحقیق کمیسیون عمران مشخص شود. به اعتقاد او ابتدا باید مشخص شود که هزینه‌هایی که شهرداری در گذشته انجام داده در چه زمینه‌هایی بود و اتفاقی که الان برای برج افتاده چه چیزی است.
سخنگوی شورای شهر می‌گوید بعد از اینکه نتایج تحقیق کارشناسان به دست شورای شهر رسید این موضوع که آیا خرابی‌های اخیر ارتباط مستقیمی با مرمت‌های شهرداری داشته یا خیر بررسی خواهد شد.
هنوز علت نم‌کشیدن قسمت‌های غربی محوطه میدان آزادی به درستی مشخص نیست. برخی آن را نتیجه مرمت‌ غیراصولی شهرداری می‌دانند و برخی دیگر سوراخ‌شدن لوله اصلی آب شهری در این منطقه را علت نفوذ آب به قسمت‌های پایینی محوطه میدان آزادی می‌دانند. شورای شهر اما همچنان در انتظار گزارش‌هایی است که علت موضوع را به درستی توضیح دهد.
چهارشنبه ۱۳ دی ۱۳۹۱
بازدیدها 1,198
دیدگاه ها . نظر
کد خبر 16913
برچسب:


Comments are closed.


عضویت در خبرنامهء خبر شهری