خانه » سلامت » گیاهان دارویی موثر در کاهش دیسمنوره

گیاهان دارویی موثر در کاهش دیسمنوره

گیاهان دارویی از قبیل بابونه ، آویشن شیرازی و زنجبیل تاثیر بسزایی در کاهش دیسمنوره داشته است، و بخاطر نداشتن عوارض جانبی می توان جهت درمان دیسمنوره استفاده کرد. زهرا صفری ...

گیاهان دارویی از قبیل بابونه ، آویشن شیرازی و زنجبیل تاثیر بسزایی در کاهش دیسمنوره داشته است، و بخاطر نداشتن عوارض جانبی می توان جهت درمان دیسمنوره استفاده کرد.

زهرا صفری پور، کارشناس مامایی در گفتگو باخبرنگار بهداشت و درمان باشگاه خبرنگاران افزود: قائدگی دردناک یا دیسمنوره یکی از شایع ترین اختلالات در زنان است. بین 60 تا 93  درصد زنان به آن مبتلا هستند.

وی تصریح کرد: در دیسمنوره اولیه با اینکه مشکل خاصی وجود ندارد ولی با درد ناحیه پایین شکم که به ران ها تیر میکشد مشخص میشود و این درد چند ساعت قبل یا همزمان باشروع خونریزی قائدگی آغاز می شود و حداکثر 2 تا 3 روز به طول می انجامد.جهت درمان از داروهای مسکن و گیاهان دارویی و ماساژدرمانی استفاده می شود.

این کارشناس مامایی تصریح کرد: گیاهان دارویی از قبیل بابونه ، آویشن شیرازی و زنجبیل تاثیر بسزایی در کاهش دیسمنوره داشته است، و بخاطر نداشتن عوارض جانبی می توان جهت درمان دیسمنوره استفاده شوند.

سه شنبه ۱۲ دی ۱۳۹۱
بازدیدها 1,131
دیدگاه ها . نظر
کد خبر 16732
برچسب:


Comments are closed.


عضویت در خبرنامهء خبر شهری