خانه » سلامت » کمبود ویتامین D دلیل اصلی خشکی پوست

کمبود ویتامین D دلیل اصلی خشکی پوست

از آنجا که در فصل زمستان نور خورشید کمتر می شود احتمال کمبود ویتامین D و خشکی پوست نیز بیشتر می شود. به گزارش خبرنگار کلینیک باشگاه خبرنگاران؛ ویتامین D را ویتامین ...

از آنجا که در فصل زمستان نور خورشید کمتر می شود احتمال کمبود ویتامین D و خشکی پوست نیز بیشتر می شود.

به گزارش خبرنگار کلینیک باشگاه خبرنگاران؛ ویتامین D را ویتامین خورشیدی می نامند زیرا زمانی که ما در معرض نور خورشید قرار می گیریم این ویتامین در پوست ما سنتز می شود.دلایل زیادی وجود دارد که باعث کمبود ویتامین Dمی شود مثل ماندن در خانه یا استفاده بیش از حد از کرم های ضد آفتاب با افزایش روند آپارتمان نشینی مردم بیشتر به کمبود ویتامین D مبتلا می شوند زیرا کمتر در معرض نور خورشید قرار می گیرند.

براساس این گزارش، قرار گرفتن در معرض نور خورشید و جذب ویتامین D از ابتلا به برخی از بیماری ها مانند ام اس جلوگیری می کند.

همچنین باید بدانید که میزان ویتامین D موجود در خون روی ابتلا به بیماری های زمستانی مثل آنفولانزا تأثیر می گذارد اما در فصل زمستان مشکل دیگری نیز به وجود می آید و آن هم خشکی پوست است.

تحقیقات نشان داده افرادی که میزان ویتامین D خونشان کمتر است پوست خشک تری نیز دارند از آنجا که در فصل زمستان نور خورشید کمتر می شود احتمال کمبود ویتامین D و خشکی پوست نیز بیشتر می شود.

**منابع غذایی ویتامین D
منابع غذایی ویتامین D شامل روغن کبد ماهی، لبنیات، شیر کم چرب یا بدوم چربی و غنی شده، زرده تخم مرغ، کره حیوانی، جگر و همچنین سبزیجاتی مثل جعفری، یونجه، دم اسبی و گزنه هستند.

یکشنبه ۱۰ دی ۱۳۹۱
بازدیدها 1,349
دیدگاه ها . نظر
کد خبر 16585

Comments are closed.


عضویت در خبرنامهء خبر شهری