خانه » شهر من » اجتماعی » سنندجی: ورود 123 اتوبوس دوکابین جدید به ناوگان تا پایان سال

سنندجی: ورود 123 اتوبوس دوکابین جدید به ناوگان تا پایان سال

...


مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه با بیان اینکه سری جدید اتوبوس‌های دوکابین تا پایان سال وارد خطوط خواهند شد، گفت: 123 دستگاه اتوبوس دوکابین جدید در حال حمل به سمت کشورمان هستند که با ورود این اتوبوس‌ها، ظرفیت جابه جایی شبکه خطوط BRT حدود 200 هزار نفر در روز افزایش می‌یابد.

به گزارش سرویس «شهری» ایسنا، پیمان سنندجی اظهار کرد: در راستای توسعه خطوط اتوبوس‌های تندرو و همچنین افزایش ظرفیت جابه جایی مسافر در خطوط موجود، قرارداد ورود هزار دستگاه اتوبوس دوکابین جدید منعقد شد که بخشی از این اتوبوس‌ها یعنی 123 دستگاه در حال بارگیری و حمل به سمت کشورمان هستند.

وی با ابراز امیدواری از اینکه سری جدید اتوبوس‌های دوکابین تا پایان سال در خطوط تندرو مشغول به کار و خدمات‌رسانی شوند گفت: هر اتوبوس دوکابین به طور متوسط روزانه 1500 مسافر را جابه جا خواهد کرد که بر این اساس با ورود 123 دستگاه اتوبوس دوکابین جدید، ظرفیت جابه‌جایی شبکه خطوط BRT حدود 184 هزار و 500 نفر در روز افزایش می‌یابد.

سنندجی تصریح کرد: در حال حاضر روزانه 2 میلیون جابه جایی با خطوط اتوبوس‌های تندرو صورت می‌گیرد که با احداث دو خط جدید در این سامانه و افزایش تعداد اتوبوس‌های فعال، میزان جابه‌جایی‌های شبکه اتوبوس‌های BRT افزایش قابل توجهی خواهد یافت.

وی ادامه داد: سری جدید اتوبوس های تندرو حدود 1 ماه دیگر به کشور می رسند که تعدادی از این اتوبوس ها در خطوط موجود از جمله خطوط 1 و 5 به کارگیری می شوند و تعدادی نیز در خطوط جدید مشغول به خدمات رسانی خواهند شد.

مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه خاطرنشان کرد: عملیات اجرایی خط جدید BRT حدفاصل پایانه خاوران تا پایان جنوب به زودی آغاز می شود تا پس از ورود اتوبوس های جدید، این خط نیز خدمات رسانی خود به شهروندان را آغاز کند.

وی افزود: همچنین احداث خط جدیدی از اتوبوس های تندرو در مسیر بزرگراه صدر در دستور کار قرار دارد که پس از تکمیل پروژه تونل نیایش و بزرگراه طبقاتی صدر، این خط نیز احداث خواهد شد.

انتهای پیام

شنبه ۹ دی ۱۳۹۱
بازدیدها 1,464
دیدگاه ها . نظر
کد خبر 16512
برچسب:


Comments are closed.


عضویت در خبرنامهء خبر شهری