خانه » شهر من » اجتماعی » معاون عملیات پلیس پایتخت خبر داد: افزایش 13 درصدی تماس‌های عملیاتی با پلیس 110 در آذر

معاون عملیات پلیس پایتخت خبر داد: افزایش 13 درصدی تماس‌های عملیاتی با پلیس 110 در آذر

معاون عملیات پلیس پایتخت از افزایش 13 درصدی تماس های عملیاتی شهروندان تهرانی با پلیس 110، در آذرماه سال جاری خبر داد و افزود: در این ماه قتل 54 درصد ...

معاون عملیات پلیس پایتخت از افزایش 13 درصدی تماس های عملیاتی شهروندان تهرانی با پلیس 110، در آذرماه سال جاری خبر داد و افزود: در این ماه قتل 54 درصد و مرگ مشکوک 16 درصد در مقایسه با مدت مشابه سال قبل کاهش داشته است.

به گزارش سرویس انتظامی ایسنا، سرهنگ غلامعلی کریمی اظهار داشت: از کل تماس های برقرار شده با مرکز فوریت های پلیسی 110 در آذرماه امسال، 947هزاز و 913 تماس بود که این رقم نسبت به مدت مشابه سال گذشته که 820هزار و 548 مورد بود، 16درصد افزایش داشته است.

وی در ادامه افزود: از کل تماس های مذکور325هزار و 645 تماس منجر به عملیات پلیس شده که این رقم با توجه به رقم 288 هزار و 733 آبان ماه سال گذشته، افزایش 13 درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته را نشان می دهد.

وی در ادامه با اشاره به اینکه کاهش تماس های شهروندان با پلیس بیانگر نهادینه شدن پلیس جامعه محور در جامعه بوده و جرایم نیز تاحدوی روند نزولی به خود گرفته است،تصریح کرد:مردم نیروی انتظامی را برای حل مشکلتشان ملجأ و پناهگاه مطمئنی می دانند و پلیس پایتخت نیز آمادگی پاسخگویی به مطالبات و خواسته های به حق شهروندان محترم تهرانی در حوزه مسایل انتظامی،ترافیکی و نظم و انضابط اجتماعی و طرح های امنیت محله محور را دارد.

این مقام ارشد انتظامی در فرماندهی انتظامی تهران بزرگ با تأکید بر افزایش توان عملیاتی پلیس در مقابله با جرایم عنوان کرد:حضور به موقع پلیس موجب افزایش احساس امنیت در جامعه می شود.

وی اضافه کرد:از152هزار و 746تماسی که منجر به راهنمایی و دریافت اطلاعات شهروندان از پلیس شده نسبت به مدت مشابه در سال گذشته که138هزار و243تماس بوده؛10درصد افزایش داشته و مبین این مطلب است که شهروندان با مجموعه پلیس پایتخت تعامل خوب و سازنده دارند.

سرهنگ کریمی اظهار داشت:در آذرماه سال جاری قتل 54درصد، مرگ مشکوک 16 درصد، جعل سه درصد، مواد مخدر 12 درصد، حوادث و سوانح 11 درصد، اختلافات خانوادگی 24 درصد، اختلافات و جرایم ملکی 19 درصد، جرایم مالی و اقتصادی هشت درصد و تخلفات و جرایم صنفی 17درصد کاهش نسبت به آذرماه سال گذشته کاهش داشته است.

کریمی با اشاره به اینکه تلفن 110 پلیس در طول شبانه روزی همراه مردم بوده و پل ارتباطی شهروندان با نیروی انتظامی می باشد،از شهروندان به خصوص خانواده های محترم تهرانی خواست هرگونه موارد مشکوک را به سرعت با مرکز فوریت های پلیسی در میان بگذارند در کمترین زمان ممکن اقدام قانونی با آن صورت پذیرد.

براساس گزارش سایت پلیس، معاون عملیات پلیس پایتخت در خاتمه بیان داشت:شهروندان می توانند موارد ضروری از جمله مزاحمت ها،نزاع و درگیری، شرارت، تصادفات و وقایع و اتفاقات مهم را به این مرکز اعلام کنند تا پلیس در کمترین زمان ممکن بتواند در محل حادثه حضور بهم رساند.

انتهای پیام

جمعه ۸ دی ۱۳۹۱
بازدیدها 1,182
دیدگاه ها . نظر
کد خبر 16440
برچسب:


Comments are closed.


عضویت در خبرنامهء خبر شهری