خانه » شهر من » اجتماعی » مشمولان معاف از خدمت باید آموزش نظامی ببینند

مشمولان معاف از خدمت باید آموزش نظامی ببینند

...


برای مشمولانی که از خدمت دوره ضرورت معاف شده‌اند، درصورت گذراندن دوره آموزش نظامی کارت معافیت از خدمت صادر می‌شود.

به گزارش سرویس «انتظامی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، بر اساس اعلام سازمان وظیفه عمومی ناجا، مطابق قانون وظیفه عمومی کلیه مشمولانی که به واسطه معافیت‌های کفالت، ایثارگران، مددجویان و موارد خاص (غیرازمعافیت پزشکی) از خدمت دوره ضرورت معاف می‌شوند، صرفا در صورت گذراندن دوره آموزش نظامی می‌توانند کارت معافیت دریافت کنند.

برای مشمولانی که از12 آذر ماه سال جاری از خدمت معاف شده‌اند (غیرازمعافیت پزشکی) و پرونده آنان در مرحله معرفی برای صدورکارت قرار گرفته، در صورت گذراندن دوره آموزش نظامی و دریافت گواهی مربوط، کارت معافیت صادر می‌شود.

مشمولانی که حین تحصیل برای این معافیت‌ها اقدام کرده‌اند و از خدمت دوره ضرورت معاف شده‌اند باید دوره آموزش نظامی را در فصل تابستان طی کنند.

همچنین آن دسته از مشمولانی که از خدمت دوره ضرورت معاف شده‌اند و قبلا آموزش نظامی را در یکی از نیروهای مسلح گذرانده یا دارای گواهی دوره آموزش تکمیلی بسیج هستند نیازی به گذراندن مجدد دوره آموزشی نداشته و با ارائه اصل این گواهی به دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی (پلیس+10) می‌توانند درخواست معافیت از خدمت کنند.

سربازان وظیفه که درحین خدمت، برای معافیت از خدمت سربازی (به جز معافیت تحصیلی و پزشکی) اقدام کرده‌اند تنها پس ازگذراندن دوره آموزش نظامی از خدمت ترخیص خواهند شد.

انتهای پیام

چهارشنبه ۶ دی ۱۳۹۱
بازدیدها 1,371
دیدگاه ها . نظر
کد خبر 16416
برچسب:


Comments are closed.


عضویت در خبرنامهء خبر شهری