خانه » خودرو » مدلهای هیبریدی فراری تولید می‌شود

مدلهای هیبریدی فراری تولید می‌شود

شرکت خودروسازی مشهور ایتالیا که خودروهای قرمز رنگ آن در مسابقات شرکت می کنند قرار است سبز شوند، از این رو فراری بدون قربانی کردن توان موتور یک مدل هیبریدی ...

شرکت خودروسازی مشهور ایتالیا که خودروهای قرمز رنگ آن در مسابقات شرکت می کنند قرار است سبز شوند، از این رو فراری بدون قربانی کردن توان موتور یک مدل هیبریدی جدید با ویژگیهای دوستدار محیط زیست ارائه می کند.
به گزارش خبرگزاری مهر ، ماتئو لانزوکیا رئیس توسعه این طرح، در کارخانه تاریخی این شرکت خودروسازی مجلل  که در شهر کوچک مارانلو و در منطقه امیلیا رامنا واقع شده، گفت: درحال حاضر روی کاهش مصرف انرژی کار می کنیم اما در عین حال نمی خواهیم که موضوع “عملکرد” که نماد فراری محسوب شده را فراموش کنیم.وی افزود: ما همچنین تلاش کردیم تا توان موتور را به 100 افزایش دهیم و در عین حال انتشار گاز دی اکسید کربن را تا 30 درصد کاهش دهیم.

مدل براق فراری کالیفرنیا 30 یکی از مدلهای پرطرفدار این شرکت است که قیمت آن 239 هزار دلار است و به عنوان یکی از گزینه ها برای اجرای این فناوری جدید روی آن در نظر گرفته شده است. با این فناوری توان موتور آن بیشتر و وزن آن 30 کیلوگرم از نسخه قبلی کمتر می شود.

لانزوکیا اظهار داشت: هدف اصلی ما استفاده از سبکترین مواد نیست بلکه ایجاد یک نوع هماهنگی و انطباق میان آنها است. ما سیستم ترمز را ارتقا دادیم تا اصطکاک را کاهش دهیم و در پروانه آن تغییراتی ایجاد کردیم تا مصرف انرژی را کمتر کنیم.

این تنها اقدامات سبز فراری قرمز رنگ نیست و این شرکت اقدامات دیگری را هم مدنظر قرار داده است. در زمین کارخانه مارانو قرار است درختهایی کاشته شود تا سطح رطوبت هوا کنترل شود. ساختمانهای جدید این شرکت بزرگ که با شیشه های پهناوری ساخته شده تا بتوان بیشتر از روشنایی نور استفاده و در استفاده از انرژی برق صرفه جویی کرد.

قرار است خودرو هیبریدی فراری ظرف چند ماه آینده وارد بازار فروش شود و قصد دارد با اقدامات زیست محیطی انجام گرفته مشتریان بیشتری به خود جذب کند.

سال گذشته فراری 7200 دستگاه خودرو در سراسر دنیا به فروش رساند که این میزان 10 درصد نسبت به سال 2010 بیشتر بود و گردش مالی این شرکت امسال برای نخستین بار در تاریخ آن به سطح بیش از 2 میلیارد یورو افزایش یافته است.

این شرکت خودروسازی علاوه بر تمرکز روی بازارهای درحال ظهور به جلب توجه مشتریان خود با ارائه خدمات به سبک شخصی و ابزارهای مورد علاقه آنها تلاش می کند ظاهر داخل خودروهای فراریهای جدید را هم همچنان درخشان نگاه دارد.

چهارشنبه ۶ دی ۱۳۹۱
بازدیدها 1,218
دیدگاه ها . نظر
کد خبر 16410

Comments are closed.


عضویت در خبرنامهء خبر شهری