خانه » خانواده » تشخیص آپاندیسیت با سرعت‌گیر خیابان!

تشخیص آپاندیسیت با سرعت‌گیر خیابان!

رانندگی بر روی سرعت‌گیرهای خیابان می‌تواند به پزشکان در شناسایی آپاندیسیت حاد در بیماران کمک کند. به گزارش سرویس علمی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، ارتباط بین درد ایجاد شده در بدن بر ...

رانندگی بر روی سرعت‌گیرهای خیابان می‌تواند به پزشکان در شناسایی آپاندیسیت حاد در بیماران کمک کند.

به گزارش سرویس علمی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، ارتباط بین درد ایجاد شده در بدن بر اثر آپاندیسیت با عبور از سرعت‌گیرها تا کنون مورد شک بوده است، اما پژوهش محققان دانشگاه آکسفورد و بیمارستان مندویل برای اولین بار توانسته شواهدی برای این نظریه ایجاد کند.

پرسش از بیماران در مورد اینکه آیا درد آنها در زمان رانندگی بر روی سرعت‌گیرهای خیابان بدتر می‌شود یا خیر، می‌تواند به پزشکان در تشخیص بیماری کمک کند.

به گفته محققان، این شیوه به خوبی شیوه‌های دیگر ارزیابی افراد مشکوک به آپاندیسیت است.

تشخیص دقیق آپاندیسیت کار ساده‌ای نیست. تاکنون آپاندیس‌های سالم زیادی در جراحی‌های غیرضروری برداشته و حتی در برخی موارد آپاندیس‌های عفونی که ناشناخته مانده باعث مسمویت خونی شده‌اند.

نتایج پژوهش این محققان نشان داده که درد در سرعت‌گیرها با دیگر شیوه‌های تشخیص آپاندیسیت قابل مقایسه بوده و حتی دقیق‌تر است.

حساسیت بالا به درد در زمان عبور از روی موانع خیابانی در بیماران مبتلا به آپاندیسیت حاد به این معنی است که اگر این دست‌اندازها باعث یک شوک درد نشود، امکان ابتلا ضعیف‌تر است.

نتیجه این پژوهش نشان داده که پرسش از بیمار در مورد حساسیت آنها به سرعت‌گیرها باید بخشی از ارزیابی عادی برای بیماران آپاندیسیتی باشد.

این پژوهش در مجله BMJ منتشر شده است.

چهارشنبه ۶ دی ۱۳۹۱
بازدیدها 1,379
دیدگاه ها . نظر
کد خبر 16345

Comments are closed.


عضویت در خبرنامهء خبر شهری