خانه » شهر من » اجتماعی » تقدیر و قدردانی از فعالیتهای محیط زیستی شهردار‌ی تهران در جایزه گوانجو

تقدیر و قدردانی از فعالیتهای محیط زیستی شهردار‌ی تهران در جایزه گوانجو

از فعالیتهای محیط زیستی شهرداری تهران در جایزه گوانجو تقدیر و قدردانی به عمل آمد. به گزارش سرویس «محیط زیست» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، مهندس محمدهادی حیدرزاده، رییس ستاد محیط زیست ...

از فعالیتهای محیط زیستی شهرداری تهران در جایزه گوانجو تقدیر و قدردانی به عمل آمد.

به گزارش سرویس «محیط زیست» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، مهندس محمدهادی حیدرزاده، رییس ستاد محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران با اشاره به تقدیر و قدردانی از فعالیت‌ها محیط‌ زیستی شهرداری تهران در جایزه بین‌المللی گوانجو گفت: طرح‌های شرکت داده شده ازسوی شهرداری تهران در جایزه گوانجو برای ابتکارات شهری شامل ارائه گسترش کاربرد انرژی خورشیدی‌، ‌نصب آبگرمکن خورشیدی در اماکن عمومی شهر تهران، بهینه‌سازی مصرف انرژی در ساختمانهای تابع شهرداری تهران، نصب سیستم کنترل هوشمند موتورخانه، انجام معاینه فنی موتورخانه و پیاده‌سازی برنامه جامع اصلاح الگوی مصرف منابع بوده است.

حیدرزاده افزود: از بین شهرهایی که طرح‌های نوآورانه خود‌ را در جایزه گوانجو شرکت دادند، 5 شهر جایزه گوانجو را از آن خود کردند که شهرهای کوچائلی ترکیه، ونکوور کانادا، لیلونگو مالاوی، سئول کره جنوبی و وین اتریش بوده که در ماه نوامبر جایزه خود را از مقامات برتر شهرهای شرکت کننده دریافت کردند.

وی در ادامه اظهار داشت: جایزه گوانجو به سبب همکاری بلند مدت شهر گوانجو با شهرهای متحد و حکومتهای محلی (UCLG) و جامعه جهانی کلانشهرها (مترو پلیس) آغاز به کار کرده و جایزه مزبور با ارج نهادن به ابتکارات شهری، قصد ارتقاء محیط مطلوب اقتصادی،‌ اجتماعی در شهرها و مناطق و ارتقای توسعه پایدار با با افزایش امکان حیات در شهرها را بر عهده دارد.

رییس ستاد محیط زیست و توسعه پایدار در ادامه افزود: جایزه گوانجو هر دو سال یکبار اعطا می‌شود ‌و هدف آن تشویق و شناسایی ابتکارات ارزشمند در بخش عمومی شهرهاست و امسال از فعالیتهای ارائه شده توسط شهردار‌ی تهران در این برنامه قدردانی به عمل آمد

انتهای پیام

سه شنبه ۵ دی ۱۳۹۱
بازدیدها 1,324
دیدگاه ها . نظر
کد خبر 16207
برچسب:


Comments are closed.


عضویت در خبرنامهء خبر شهری