خانه » خانواده » برای افزایش اشتهای کودک چه باید کرد؟

برای افزایش اشتهای کودک چه باید کرد؟

با مطالعه این مطلب می توانید با مهم ترین دلایلی که کودک را بد غذا و وسواسی در انتخاب غذا و سخت پسند می کند آشنا شوید.  به گزارش خبرنگار بهداشت ...

با مطالعه این مطلب می توانید با مهم ترین دلایلی که کودک را بد غذا و وسواسی در انتخاب غذا و سخت پسند می کند آشنا شوید. 

به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان باشگاه خبرنگاران و به نقل از دیلی نیوز برای آن که کودک در ساعات نزدیک شدن به وعده های غذایی احساس گرسنگی و از سوء تغذیه او جلوگیری کرد والدین باید تلاش زیادی از همان ابتدایی ترین روز های تولد کودک انجام دهند.

بررسی ها نشان می دهد هرگز نباید قبل از وعده های غذایی اصلی به کودکان شیرینی و شکلات و تنقلات پرکالری داد.

در شرایطی که کودک خواب آلود است نباید او را برای خوردن از خواب بیدار و آماده کرد همیشه زمان بندی غذایی باید به گونه ای باشد که کودک قبل از خواب غذایش را خورده باشد.

گفتنی است؛والدین زمانی که به کودکشان غذا میدهند باید با او صحبت کنند و او را سرگرم کنند تا از غذا خوردن دست نکشد و نباید در میان غذا خوردن کودک به او وعده ها و قول جایزه های عجیب غریب را داد.

اگر کودک را برای غذا خوردن مقاومت می کند باید مدتی صبر و حواس او را پرت کرد و هر روز راس ساعت مشخص به کودک غذا داد و بهتر است وعده غذایی کودک را همزمان با بقیه اعضای خانواده کرد.

اگر کودک تمایل دارد که با غذا بازی کند و ریخت و پاش کند با او برخورد نکنید و به مرور زمان و با آرامی او را کنترل کنید تا از این رفتارش دست بکشد.

سه شنبه ۵ دی ۱۳۹۱
بازدیدها 2,240
دیدگاه ها . نظر
کد خبر 16116

Comments are closed.


عضویت در خبرنامهء خبر شهری