خانه » شهر من » اجتماعی » تمدن خبر داد: طرح افزایش یک هزار تن تولید گوشت قرمز استان

تمدن خبر داد: طرح افزایش یک هزار تن تولید گوشت قرمز استان

...


استاندار تهران از تصویب طرح افزایش یکهزار تن تولید گوشت قرمز استان خبر داد و گفت: بر اساس این مصوبه، فرزندان عشایر فاقد شغل در بخش‌های تولیدی در اولویت قرار می‌گیرند.

به گزارش خبرنگار «شهری» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، مرتضی تمدن در حاشیه طرح توسعه کشاورزی استان گفت: این طرح از سال گذشته با هدف افزایش ظرفیت تولیدات دامی و کشاورزی استان کلید خورده تا تهران تنها مصرف‌کننده حوزه محصولات کشاورزی و دامی نباشد.

وی افزود: در حال حاضر 146 هزار تن گوشت قرمز مصرف سالانه استان است که 50 درصد آن از بیرون استان وارد می‌شود. با توجه به این‌که این ظرفیت در استان وجود دارد، افزایش تولیدات دامی و محصولات کشاورزی در طرح توسعه کشاورزی به طور کامل پیش‌بینی شده است.

تمدن گفت: در حال حاضر 6 هزار هکتار زمین برای محصولات کشاورزی استعدادیابی شده که 2800 هکتار از این مساحت به افراد فارغ‌التحصیل بیکار و شاغل در بخش کشاورزی واگذار می‌شود.

استاندار تهران ادامه داد: همچنین به نیروهای کار فاقد شغل درون روستاها که به هر دلیلی نتوانستند وارد گردونه تولید شوند این زمین‌ها واگذار و تولید محصولات کشاورزی در آن برنامه‌ریزی می‌شود.

وی با بیان این‌که طبق مصوبه شورای طرح توسعه کشاورزی استان، زمین و آب در اختیار این افراد قرار می‌گیرد، اظهار کرد: تا کنون از 2800 هکتار زمین آماده، 900 هکتار آماده شده و 1100 هکتار نیزدر مرحله واگذاری است.

تمدن با بیان این‌که در اهداف طرح توسعه کشاورزی استان، تولید ذرت، جو، شیر، گوشت قرمز و سفید در اولویت تولید استان هدفگذاری شده است، عنوان کرد: دولت برای تحقق اهداف توسعه کشاورزی استان 320 میلیارد تومان اعتبار در قالب تسهیلات بانکی برای سال 90 و 91 اعتبار قرار داده است که 50 درصد آن در اختیار بهره‌برداران قرار گرفته و 50 درصد دیگر نیز تا پایان سال تخصیص می‌یابد.

استاندار تهران تاکید کرد: استان به دنبال این است تا برای سال 91 منابع بیشتری را جذب کند.

تمدن ادامه داد: برخلاف تصوری که در مورد استان به عنوان یک مصرف‌کننده صرف وجود دارد، این استان در تولید برخی از محصولات از جمله مرغ، تخم مرغ، گل و محصولات باغی، مقام اول کشور را دارد.

وی ادامه اداد: برای نیازهای پرمصرف بخش کشاورزی استان از جمله در بخش نهاده‌های دامی ومواد پروتئینی از جمله گوشت قرمز و سفید در مواقعی از سال به علت مصرف زیاد با مشکلاتی مواجه می‌شویم که مقرر شد با اولویت افزایش تولیدات پروتئینی، میزان تولید را به مصرف نزدیک کنیم.

به گزارش ایسنا، استاندار تهران خاطرنشان کرد: با توجه به این‌که هیچ‌گونه مشکلی از لحاظ زمین در تهران وجود ندارد و با انتقال آب نیز مشکل تامین آب را حل کرده‌ایم، بخشی از چاه‌های غیرمجاز برای آبرسانی به طرح‌های توسعه کشاورزی اختصاص می‌یابد. همچنین فارغ‌التحصیلان رشته‌های کشاورزی که بیکار هستند موقعیت مناسبی برای ایجاد شغل و تولید به دست می‌آورند.

تمدن ورود این افراد به طرح‌های تولیدی را بسیار موثرتر از پشت میزنشینی و گرفتاری این افراد در راهروهای ادارات عنوان کرد و گفت: این‌گونه شغل‌ها نه ثمره‌ای برای این افراد دارد و نه برای کشور؛ در حالی که در بخش تولید می‌توانند بسیار موثر باشند.

وی از تصویب طرح افزایش یکهزار تن تولید گوشت قرمز استان خبر داد و گفت: بر اساس مصوبه طرح امروز توسعه کشاورزی استان، فرزندان عشایر فاقد شغل، فاقد دام و تولید در اولویت قرار دارند.

به گفته استاندار تهران، طرح پایانه گل و گیاه صادراتی نیز در این جلسه به تصویب نرسید و مقرر شد تامین اعتبار آن از مسیر طرح‌های زودبازده انجام شود.

تمدن سهم صادرات کشاورزی استان تهران را در سال 90 ، 300 میلیون دلار از بخش محصولات کشاورزی عنوان کرد.

انتهای پیام

سه شنبه ۵ دی ۱۳۹۱
بازدیدها 1,430
دیدگاه ها . نظر
کد خبر 16115
برچسب:


Comments are closed.


عضویت در خبرنامهء خبر شهری