خانه » موسیقی » پيكر استاد ذوالفنون دوم فروردين تشييع مي‌شود

پيكر استاد ذوالفنون دوم فروردين تشييع مي‌شود

پيكر جلال ذوالفنون –نوازنده شهير سه تار- دوم فروردين ماه با حضور جمعي از هنرمندان تشييع مي‌شود. آرش اوستا – مدير برنامه‌هاي مرحوم ذوالفنون- با اعلام اين خبر به خبرنگار بخش ...

پيكر جلال ذوالفنون –نوازنده شهير سه تار- دوم فروردين ماه با حضور جمعي از هنرمندان تشييع مي‌شود.

آرش اوستا – مدير برنامه‌هاي مرحوم ذوالفنون- با اعلام اين خبر به خبرنگار بخش موسيقي خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، گفت:اين مراسم ساعت 9 صبح روز دوم فروردين‌ماه سال 1391 با حضور اهالي هنر از مقابل تالار وحدت تهران برگزار مي‌شود و استاد ذوالفنون در قطعه هنرمندان امامزاده طاهر كرج آرام خواهد گرفت.

به گزارش ايسنا، جلال ذوالفنون شامگاه گذشته -28 اسفند ماه- به دليل خونريزي ريه و بيماري قلبي در بيمارستان البرز كرج در گذشت. جلال ذوالفنون در سال 1316 در آباده فارس متولد شد و از 10 سالگی سه تار در دست گرفت. برای ادامه فراگیری موسیقی به هنرستان رفت. در آنجا سه تار چندان فراگیر نبود و بنا به گفته خود ذوالفنون سه تارسازی نبود که همگانی باشد و فقط مخصوص برخی از خواص بود و تار بیشتر جنبه همگانی داشت. پس او نیز تار را برگزید و در محضر استاد موسی خان معروفی آن را فرا گرفت. در هنرستان با سازهای دیگر نیز آشنا شد و ویولن را نزد برادر بزرگش محمود ذوالفنون آموخت و در مدت هشت سال آموزش، وی در هنرستان، سه تار، تار و ویولن را به خوبی آموخت. همزمان با تأسیس رشته موسیقی در دانشگاه هنرهای زیبا، به آنجا رفت و با شخصیت‌های ارجمند موسیقی چون مرحوم نورعلی برومند و داریوش صفوت آشنا شد و از سال 1346 تمام توجه و تجربه‌اش را روی سه تار متمرکز کرد.

دوشنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۰
بازدیدها 1,294
دیدگاه ها . نظر
کد خبر 1608

Comments are closed.


عضویت در خبرنامهء خبر شهری