خانه » شهر من » اجتماعی » مشاهده مواردی از شیوع آنفلوآنزای پرندگان در جنوب شرق آسیا

مشاهده مواردی از شیوع آنفلوآنزای پرندگان در جنوب شرق آسیا

...


یک مقام ارشد وزارت بهداشت اندونزی، دهمین مورد مرگ ناشی از آنفلوآنزای پرندگان در سال جاری میلادی (2012) در این کشور را تایید کرد.

به گزارش سرویس «سلامت» ایسنا، با مرگ یک پسربچه چهارساله بر اثر ابتلا به ویروس آنفلوآنزای H5N1، آمار قربانیان این بیماری امسال در اندونزی به 10 نفر رسید.

به گفته مقامات بهداشتی این کشور، از سال 2005 میلادی که این ویروس در دنیا شیوع پیدا کرد تاکنون 160 نفر در اندونزی بر اثر ابتلا به آنفلوآنزای پرندگان جان خود را از دست داده‌اند و در تمام این مدت، این کشور در کل جهان بالاترین آمار قربانیان این بیماری را داشته است.

به گزارش شینهوا، همچنین آمار رسمی و تایید شده نشان می‌دهد که در طول این چند سال 192 نفر در اندونزی به آنفلوآنزای پرندگان مبتلا شده‌اند، از سوی دیگر مقامات بهداشتی نپال نیز اخیرا مشاهده مواردی از ابتلا به همین نوع آنفلوآنزا را در کشور خود تایید کرده‌اند. آنها می‌گویند امسال شیوع آنفلوآنزای نوع H5N1‌ در مرغداری‌ها و در بین ماکیان تایید شده و بیم آن می‌رود که این بیماری به زودی به انسانها نیز منتقل شود. این مقامات از مردم درخواست کرده‌اند که برای کنترل شیوع بیماری با مسئولان همکاری کنند.

انتهای پیام

یکشنبه ۳ دی ۱۳۹۱
بازدیدها 1,435
دیدگاه ها . نظر
کد خبر 16029
برچسب:


Comments are closed.


عضویت در خبرنامهء خبر شهری