خانه » فرهنگ و ادب » هنر » هنرمند ایرانی “طوفان در چایخانه” نیویورک برپا کرد

هنرمند ایرانی “طوفان در چایخانه” نیویورک برپا کرد

هنرمند ایرانی، با بهره از سنت اجتماعی پذیرایی میهمانان باچای اثر چیدمان خود را باعنوان "طوفان در چایخانه" در گالری آموری نیویورک اجرا کرد. به گزارش خبرنگار ایلنا، امیر برادران این ...

هنرمند ایرانی، با بهره از سنت اجتماعی پذیرایی میهمانان باچای اثر چیدمان خود را باعنوان “طوفان در چایخانه” در گالری آموری نیویورک اجرا کرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، امیر برادران این عنوان را با بهره‌گیری از سنت پذیرایی میهمانان با چای انتخاب کرده است. او این سنت اجتماعی را که با لذت نوستالژیک دوران پیش از دوران اطلاعات همسویی می کند، به صورت یک چیدمان درمعرض دید علاقمندان قرار داده است.

امیر برادران که از هنرمندان جوان ایرانی، کانادایی است و در نیویورک زندگی و کار می‌کند. تجربه‌های چالش برانگیزی را با استفاده از علم فلسف و سنت‌های اجتماعی ایجاد و اجرا می کند که در آنها تکنولوژی، نگارندگی و هویت را جستجو می‌کند. او با استفاده فوتوریسم(آینده نگری)، در چیدمانی که با استفاده از رسانه‌های هنری است قصد دارد تغییر مفاهیم در دنیای تکنولوژیک را به رخ بکشد.

برادران که بنیانگذار فنآوری واقعیت تشدید یافته (Augmented Reality) است، تاکنون چیدمان‌های خود را در ایتالیا، پاریس، نیویورک اجرا کرده و برگزیده همایش بین‌المللی 2011 واقعیت درآمیخته و شدت یافته بوده است.

فناوری واقعیت تشدید یافته از نظر هنرمند رسانه جدیدی در عرصه هنر محسوب می‌شود که هنوز در مرحله نوجوان خود قرار دارد. او در چیدمان‌های خود با استفاده از تکنولوژی پیشرفته می‌تواند مجسمه‌هایی متحرک و پاسخگو را درمعرض دید علاقمندان قرار دهد به طوری که زنده به نظر می‌رسند.

سه شنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۰
بازدیدها 1,235
دیدگاه ها . نظر
کد خبر 1569

Comments are closed.


عضویت در خبرنامهء خبر شهری