خانه » شهر من » اجتماعی » کارگروه تحکیم بنیان خانواده برگزار شد

کارگروه تحکیم بنیان خانواده برگزار شد

بسیج خواهران پایگاه فاطمه الزهرا(س) مرکز امور زنان و خانواده ریاست جمهوری، چهارمین حلقه کارگروه تحکیم بنیان خانواده با موضوع "بررسی راهبردهای اصلاحی سیاست تحدید نسل" را برگزارکردند و در ...

بسیج خواهران پایگاه فاطمه الزهرا(س) مرکز امور زنان و خانواده ریاست جمهوری، چهارمین حلقه کارگروه تحکیم بنیان خانواده با موضوع “بررسی راهبردهای اصلاحی سیاست تحدید نسل” را برگزارکردند و در آن سیاستهای جمعیتی در ایران مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

به گزارش سرویس «زنان» ایسنا، دکتر مونس سیاح با اشاره به وجود مجموعه مستندات علمی در خصوص سیاست‌های جمعیتی که در شورای عالی انقلاب فرهنگی تهیه و تدوین شده است، اظهارکرد: بحث افزایش نرخ باروری که در جهت منویات مقام معظم رهبری و دغدغه‌های رئیس جمهور است؛ در سالهای مختلف بخصوص طی دو سال گذشته شاهد موضع‌گیری‌های سیاسی مختلفی شده این در حالیست که در مباحث جمعیت شناسی این موضوع قابل پیگیری است.

وی با بیان اینکه پیشینه تاریخی بحث تحدید نسل در کشورمان به دهه 40 باز می‌گردد، گفت: روند جمعیتی کشورمان در طول چند دهه گذشته فراز و نشیب‌های زیادی داشته که با تأسف به کاهش نرخ باروری و جمعیت انجامیده است. اگرهر چه زودتر اقدامات مناسبی در سطح ملی و کلان برای مواجهه با این چالش صورت نگیرد در افق 1480، جمعیت کشور به کمتر از 32 میلیون خواهد رسید.

سیاح در پایان اظهارکرد: با توجه به تلاشها و جریان‌های سیاسی و فکری آشکار و نهانی که در طی دهه‌های گذشته چه در داخل و چه در خارج کشور متوجه این حوزه بوده است، خواستار توجه جامعه علمی و آگاه کشورمان و انجام اقدامات ملی از سوی همه دستگاه‌ها و متولیان این امر جهت بهبود بخشیدن به روند رشد جمعیت در کشورمان هستیم.

انتهای پیام

چهارشنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۱
بازدیدها 1,160
دیدگاه ها . نظر
کد خبر 15626
برچسب:


Comments are closed.


عضویت در خبرنامهء خبر شهری