خانه » سینما و فیلم » فیلم اصغر فرهادی به برلین نمی رسد، در کن اکران می شود / پوستر برلین 2013

فیلم اصغر فرهادی به برلین نمی رسد، در کن اکران می شود / پوستر برلین 2013

در شرایطی که حدود یک ماه به پایان فیلمبرداری فیلم تازه‌ی اصغر فرهادی در حومه‌ی پاریس باقی مانده؛ کمپانی تهیه‌کننده‌ی فیلم، روز گذشته اعلام کرد که فیلم در نخستین روز ...

در شرایطی که حدود یک ماه به پایان فیلمبرداری فیلم تازه‌ی اصغر فرهادی در حومه‌ی پاریس باقی مانده؛ کمپانی تهیه‌کننده‌ی فیلم، روز گذشته اعلام کرد که فیلم در نخستین روز جشنواره‌ی کن 2013 به نمایش درخواهد آمد. به این ترتیب حضور فیلم “گذشته” در جشنواره‌ی برلین،‌ که پیش از این نخستین نمایش دهنده‌ی آثار اخیر فرهادی در سطح بین‌المللی بود، منتفی است. فرهادی پیش از این با جدایی نادر از سیمین، برای نخستین بار اسکار بهترین فیلم خارجی زبان را برای ایران به ارمغان آورد.

به نوشته کافه سینما و به نقل از بهار، از سوی دیگر به گزارش روزنامه فیگارو، دو بازیگر فرانسوی با تبارهایی از مهاجران احتمالا درک درستی از فیلم خواهند داشت؛ فیلمی که کارگردانش اصغر فرهادی ایرانی است و «برنیس بژو» تباری از مهاجران آرژانتین دارد و «طاها رحیم» هم فرانسوی است با اجدادی الجزایری.

این فیلمی است که «طاهر رحیم» آن را یکی از متفاوت‌ترین تجربه‌های سینمایی‌اش معرفی کرده و درباره بازی جلوی دوربین فرهادی گفته است: «تجربه‌ای است از جنسی متفاوت. من به بازی در سومین قسمت یک تریلر احساسی اجتماعی دعوت شده‌ام؛ سه‌گانه‌ای که دو بخش اول آن در ایران گذشت و حالا سومین قسمت این تریلر در فرانسه است، با زبان فرانسه، اما در نهایت زبان مشترکی دارد که برای همه‌مان قابل درک است.»

الکساندر ماله گای اعلام کرده است که به احتمال زیاد نخستین اکران این فیلم در جشنواره کن خواهد بود. ماله‌گای نماینده‌ شرکت فیلمسازی ممنتو اطمینان دارد که این فیلم مخاطبانش را با چالشی بزرگ‌ مواجه خواهد کرد. او گفته است: «تماشاگران فیلم تازه اصغر فرهادی با دنیایی از سوال‌ها و چالش‌های شخصی از سینما بیرون می‌آیند، فرهادی پاسخی به این سوال‌ها می‌دهد؟ نه، فکر نمی‌کنم.»

ماله‌گای معتقد است این فیلم در فرانسه هم با استقبال روبه‌رو خواهد شد. او معتقد است: «وقتی فیلم جدایی در فرانسه اکران شد تنها در طول سه هفته بیش از 400‌هزار نفر به تماشای آن رفتند و در انتها بیش از یک‌میلیون فرانسوی آن را تماشا کردند. طبیعی است که او برای ما کارگردان نام‌آشنایی است.» همچنین بریس بژو هم به تازگی در گفت‌وگویش از بازی در تازه‌ترین ساخته فرهادی ابراز خوشحالی کرده است.

فیگارو نوشته است فیلم تازه فرهادی باز هم رابطه‌ها را اساس خود قرار داده است؛ خانواده‌ای در شرایط عاطفی شکننده و کودکانی میان این شرایط سخت. به گفته کمپانی ممنتو این داستان برای هر جغرافیایی قابل درک است.  فیلمی که به گفته حامیان فرانسوی‌اش یکی از شانس‌های اصلی کن امسال می باشد.

 

 

برلین پوستر فستیوال فیلم 2013 خود را رونمایی کرد
سینمانگار نیز گزارش داد، شصت و سومین جشنواره بین المللی فیلم برلین پوستر سال 2013 خود را منتشر کرد.

در حالی که جشنواره فیلم کن هر ساله مدل پوستر خود را تغییر می دهد و از سبک و ژانر خاصی الهام می گیرد اما برلین ترجیح می دهد که پوستر هر ساله خود را حفظ کند.

 

پوستر امسال این جشنواره همان نشان قدیمی خرس را به رنگ سفید دارد و نوشته آبی رنگی تاریخ شروع و پایان این فستیوال را در این پوستر نشان میدهد.

شصت و سومین جشنواره بین المللی فیلم برلین از 7 تا 17 فوریه در آلمان برگزار خواهد شد.

چهارشنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۱
بازدیدها 1,395
دیدگاه ها . نظر
کد خبر 15609

Comments are closed.


عضویت در خبرنامهء خبر شهری