خانه » سینما و فیلم » «نوامي هريس» به فيلم زندگي نلسون ماندلا پيوست

«نوامي هريس» به فيلم زندگي نلسون ماندلا پيوست

«ادريس آلبا» و «نوامي هريس» به عنوان بازيگران نقش‌هاي اصلي فيلم زندگي «نلسون ماندلا» انتخاب شدند. به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، «نوامي هريس» كه چند سال پيش در فيلم زندگي‌نامه‌اي ...

«ادريس آلبا» و «نوامي هريس» به عنوان بازيگران نقش‌هاي اصلي فيلم زندگي «نلسون ماندلا» انتخاب شدند.

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، «نوامي هريس» كه چند سال پيش در فيلم زندگي‌نامه‌اي «مسير طولاني آزادي» نقش‌آفريني كرد، اين‌بار در فيلم زندگي رهبر ضدآپارتايد آفريقا مقابل دوربين خواهد رفت.

«ويليام نيكلسون»، فيلم‌نامه‌نويس سرشناس هاليوود كه نگارش فيلم‌نامه‌هاي «گلادياتور» و «بينوايان» را در كارنامه‌اش دارد، فيلم‌نامه‌ي زندگي‌ نلسون ماندلا با عنوان «راه طولاني تا آزادي» را كه فيلم زندگي‌ «نلسون ماندلا» خواهد بود مي‌نويسد.

«نوامي هريس» كه در سري جديد فيلم‌هاي «جيمز باند» با عنوان «سقوط آسماني» نقش‌آفريني مي‌كند، قرار است نقش مقابل نلسون ماندلا را ايفا كند. «آنانت سينگ» و «جاستين چادويك» كارگرداني اين پروژه‌ي سينمايي را بر عهده دارند.

به گزارش اسكرين‌ ديلي، فيلم‌برداري اين اثر زندگينامه‌اي از ماه مي در آفريقاي جنوبي آغاز مي‌شود. «راه طولاني تا آزادي» تمام زندگي اين قهرمان سياه‌پوست را به تصوير مي‌كشد، به ويژه حبس طولاني مدتي كه در جزيره‌ي «روبن» سپري كرد. ماندلا در طول 27 سال زندان که بيشتر آن را در يک سلول در جزيره‌ي روبن سپري کرد، مشهورترين چهره‌ي مبارزه عليه آپارتايد در آفريقاي‌جنوبي شد.

وي پس از آزادي از زندان در سال 1990، سياست صلح‌طلبي را در پيش گرفت. ماندلا پس از دريافت جوايزي در طول چهار دهه، هم‌اکنون يک دولتمرد سرشناس است که همچنان در مورد مسائل مهم خود ابراز عقيده مي‌كند. او را در آفريقاي جنوبي اغلب تحت عنوان «ماديبا» مي‌شناسند، اين عنوان افتخاري را بزرگان خاندان ماندلا به وي داده‌اند. بسياري از مردم آفريقاي جنوبي نيز به نشانه‌ي احترام وي را «مخولو» (پدربزرگ) صدا مي‌زنند.

سه شنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۰
بازدیدها 1,773
دیدگاه ها . نظر
کد خبر 1552

Comments are closed.


عضویت در خبرنامهء خبر شهری