خانه » فناوری » زن فلج براي اولين بار به کمک روبات غذا خورد

زن فلج براي اولين بار به کمک روبات غذا خورد

زن معلول آمريکايي با استفاده از روبات بعد از 10 سال برای اولین بار توانست به تنهایی و بدون کمک دیگران غذا بخورد. به گزارش سرويس بين‌ الملل باشگاه خبرنگاران، ژان شیئورمان 53 ساله ...

زن معلول آمريکايي با استفاده از روبات بعد از 10 سال برای اولین بار توانست به تنهایی و بدون کمک دیگران غذا بخورد.

به گزارش سرويس بين‌ الملل باشگاه خبرنگاران، ژان شیئورمان 53 ساله از 10 سال قبل که بر اثر ابتلا به بیماری ژنتیکی از گردن به پایین فلج شده بود، برای نخستین بار توانست با استفاده از روبات بدون کمک دیگران غذا بخورد.
براساس این گزارش، محققان برای وی بازویی روباتیک طراحی کردند که کاملا براساس تفکرات و خواسته های وی عمل می کند.
شیئورمان بعد از استفاده از این بازوی روباتیک، گفت؛ از 10 سال قبل هرگز قادر نبوده ام هیچ چیزی را جابجا کنم و این اولین بار است که می توانم این کار را انجام بدهم و بسیار خوشحالم.
این بازوی روباتیک توسط  گروهی از محققان در دانشگاه پیتسبورگ آمریکا شده و طرز کار آن بدين صورت است که با استفاده از رایانه، علائم مغزی فرد را بعد از دریافت تجزیه و تحلیل کرده و عمل مناسب با آن علائم را انجام می دهد.
رئیس این گروه دکتر استوارت در کنفرانس خبری، گفت؛ طراحی این بازوی روباتیک نقطه عطف مهمی است. ما می خواستیم علائم و نشانه های مغزی مرتبط با حرکت های فیزیکی فرد را دریافت و با استفاده از رایانه آنها را به عمل مورد نظر فرد تبدیل کنیم. .
گفتني است؛ این بیماری نادر ژنتیکی باعث می شود تا ارتباط میان مغز و عضلات فرد قطع شود.

سه شنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۱
بازدیدها 1,590
دیدگاه ها . نظر
کد خبر 15492

Comments are closed.


عضویت در خبرنامهء خبر شهری