خانه » سلامت » اسیدهای چرب امگا 3 و 6 تاثیراتی متفاوت بر روی قلب دارند

اسیدهای چرب امگا 3 و 6 تاثیراتی متفاوت بر روی قلب دارند

بر طبق بررسی های انجام شده، اسیدهای چرب امگا 3 و 6 تاثیراتی متفاوت و حتی متضاد بر روی قلب و پروستات دارند و در مجموع تاثیرات و فواید اسیدهای ...

بر طبق بررسی های انجام شده، اسیدهای چرب امگا 3 و 6 تاثیراتی متفاوت و حتی متضاد بر روی قلب و پروستات دارند و در مجموع تاثیرات و فواید اسیدهای چرب امگا 3 بیش از امگا 6 است.

صدرالله کمالوند، متخصص تغذیه در گفتگو باخبرنگار بهداشت و درمان باشگاه خبرنگاران گفت: اسیدهای چرب امگا 3 از مهمترین و ضروری ترین مواد مورد نیاز بدن است که با وجود تاثیرات بسیار مفید، با برخی از عوارض نیز همراه است.وی افزود: اسیدهای چرب امگا 6 نیز با وجود تاثیرات مفید، با برخی از عوارض و مشکلات همراه هستند که البته تاثیرات و فواید اسیدهای چرب امگا 3 بیش از امگا 6 است.

کمالوند با بیان اینکه از جمله تاثیرات اسیدهای چرب ترانس، اثرات آنها بر روی قلب و پروستات است، اظهار داشت: بر طبق بررسی های انجام شده، اسیدهای چرب امگا 3 و 6 تاثیراتی متفاوت و حتی متضاد بر روی قلب و پروستات دارند که چگونگی این تاثیرات باید به دقت مورد توجه قرار گیرند.

وی گفت: مصرف غذاهای حاوی امگا 3، می تواند در پیشگیری از بیماری های قلبی موثر بوده و به کاهش فشار خون، کلسترول خون و درد و التهابات کمک کند.

کمالوند یاد آور شد: اگر چه امگا 3 فواید زیادی داشته و برای سلامت قلب مفید است، اما این ماده مهم می تواند برای پروستات مضر باشد.

وی افزود: در مقابل اسیدهای چرب امگا 6 برای پروستات مفید بوده و خطر سرطان پروستات را کاهش می دهد.

این متخصص تغذیه خاطر نشان کرد: اگر چه اسیدهای چرب امگا 6 برای پروستات مفید است، اما مصرف آنها در برخی از افراد موجب افزایش خطر ابتلا به بیماری های قلبی و التهابی می شود.

کمالوند گفت: اسیدهای چرب امگا 3 به طور عمده در ماهی ها و اسیدهای چرب امگا 6 دربیشتر روغن های گیاهی یافت می شوند.

دوشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۱
بازدیدها 1,570
دیدگاه ها . نظر
کد خبر 15316

Comments are closed.


عضویت در خبرنامهء خبر شهری